Kasa çalışıyor fakat monitöre ekran gelmiyor

Mach1nee

Yoctopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm.

ASUS Prime A320M-K anakart.
Corsair ve Kingston 8x8 16 RAM.
ASUS GTX 1050 Ti 4 GB ekran kartı.
James Donkey 480 GB SSD.
AMD Ryzen 3 2200G işlemci.

İçeren sistemime AMD Ryzen 5 3600 taktırdım bilgisayarcıda, bilgisayarım sorunsun çalıştı fakat bağladığı monitöre ekran gelmedi, iki gün denendi fakat sonuç alınamadı iddiasına göre her yolu denemiş sizin bir tavsiyeniz olur mu acaba yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aleykümselam. Bir çok nedeni olabilir mesela en iyimser yaklaşımla kabloda sıkıntı olabilir. Tek sizin monitörünüzde mi çalışmıyor? Yoksa hiçbir monitörde mi?

Aleykümselam. Bir çok nedeni olabilir mesela en iyimser yaklaşımla kabloda sıkıntı olabilir. Tek sizin monitörünüzde mi çalışmıyor? Yoksa hiçbir monitörde mi?
bilgisayarı verdiğim dükkandaki mönitörde denedik ekran gelmedi, kontrol amaçlı laptop ile monitörü bağladık bu sefer geldi

Sorunsuz çalıştı ama ekrana görüntü gelmedi kısmını anlamadım?
bilgisayarcıda denediği monitörde görüntü vardı ama eve geldiniz sizin monitördemi görüntü yok?
Hayır evdekiyle daha deneme şansım olmadı, söylediğimden kastım fanlar çalıştı ve anakart ışıkları tamdı takdığı monitörü bir laptop ile çalıştırmayı denettiğimde ise görüntü geliyordu

Bios 3600e uyumlu mu?
Kontrolünü yapmadım

O kadar çok nedeni var ki... Her yolu denediyse anakarttan olabilir. Aynı sorunu yaşadım, kuzey köprüsü arızalanmıştı mesela.
Yeni işlemciyi çıkartıp eskisini taktık bugün sorunsuz çalıştı

Hayır evdekiyle daha deneme şansım olmadı, söylediğimden kastım fanlar çalıştı ve anakart ışıkları tamdı takdığı monitörü bir laptop ile çalıştırmayı denettiğimde ise görüntü geliyordu

Kontrolünü yapmadım
1664653731620.png

Asus der ki 4801 ve üzeri bios ta 3600 çalışır..

Geri
Yukarı