Çözüldü Kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wizzyrekt

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Dün akşam hiçbir sıkıntı yoktu bilgisayarı kapattım ve uyudum sabah kalkıp kasayı çalıştırdığımda bütün fanlar ve donanım çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor (no signal dahi yazmıyor)
Kabloyu çıkartıp takmayı denedim fişi çekip taktım kasayı kapatıp açtım RAM'i bastırdım yine aynı.

Son düzenleme:
Merhaba dün akşam hiç bir sıkıntı yoktu bilgisayarı kapattım ve uyudum sabah kalkıp kasayı çalıştırdığımda bütün fanlar ve donanım çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor (no signal dahi yazmıyor)
kabloyu çıkartıp takmayı denedim fişi çekip taktım kasayı kapatıp açtım ramleri bastırdım yine aynı.

Kablo değiştirmeyi deneyebilirsiniz ya da RAM'lerin tam oturduğundan emin olun.
monitörü daha yeni aldım 3 gün kullandıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım kablonun bozulma ihtimali nedirki

Her şeyin bozulma ihtimali vardır. En azından olası problemleri elemek için farklı bir kablo deneyebilirsiniz. Bunun dışında başka bir monitör varsa onu deneyebilirsiniz.

monitörü daha yeni aldım 3 gün kullandıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım kablonun bozulma ihtimali nedirki
No signal dahi yazmıyorsa genelde yedek/ödünç bir RAM bulup denerim ben. Çoğunlukla RAMden kaynaklı oluyor. Eğer sorun devam ediyorsa yine yedek/ödünç eski dahi olsa çalışan bir ekran kartı bulup deneyin. Deneme yanılma en güzel çözüm yöntemi oluyor bilgisayarlarda.

Her şeyin bozulma ihtimali vardır. En azından olası problemleri elemek için farklı bir kablo deneyebilirsiniz. Bunun dışında başka bir monitör varsa onu deneyebilirsiniz.

Teşekkürler bozulan PSU'dan kalan bir güç kablosu var onu deneyeceğim monitöre eğer olmazsa HDMI denerim.

Hocam kablonun tam olarak oturduğundan emin misiniz? İsterseniz kabloyu söküp soketlere üfleyin. Kabloyu ekran kartının farklı soketlerine takmayı deneyin.

Monitörü daha yeni aldım 3 gün kullandıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım kablonun bozulma ihtimali nedirki.

Düşük bir ihtimaldir ama yine de olası, denemekte fayda var.

Buna ek olarak; kabloyu çıkardığınızda "no signal" yazısı geliyor mu veya mümkünse başka bir bilgisayarda monitörünüzü test etmenizi öneririm, monitörünüz yeni de olsa bu da bir ihtimal.

Düşük olsa da ihtimali yoktur diyerek geçiştirmek yerine, kontrol edip sorun olup olmadığına bakmanız sizin yararına olur. Zorlu ihtimalleri deneyip en sonunda sorunun monitör veya kablonuzda çıkmasından iyidir. :)

Buna ek olarak; kabloyu çıkardığınızda "no signal" yazısı geliyor mu veya mümkünse başka bir bilgisayarda monitörünüzü test etmenizi öneririm, monitörünüz yeni de olsa bu da bir ihtimal.

Düşük olsa da ihtimali yoktur diyerek geçiştirmek yerine, kontrol edip sorun olup olmadığına bakmanız sizin yararına olur. Zorlu ihtimalleri deneyip en sonunda sorunun monitör veya kablonuzda çıkmasından iyidir.

Düşük olsa da ihtimali yoktur diyerek geçiştirmek yerine, kontrol edip sorun olup olmadığına bakmanız sizin yararına olur. Zorlu ihtimalleri deneyip en sonunda sorunun monitör veya kablonuzda çıkmasından iyidir. :)

DisplayPort kablosunu çıkardığımda dahi hiçbir yazı gelmiyor ekrana.

Hocam kablonun tam olarak oturduğundan emin misiniz? İsterseniz kabloyu söküp soketlere üfleyin. Kabloyu ekran kartının farklı soketlerine takmayı deneyin.

Farklı soketlere takmayı denedim üflemeyi denemedim eve geçtiğimde deneyeceğim haber ederim hocam teşekkürler.

no signal dahi yazmıyorsa genelde yedek/ödünç bir RAM bulup denerim ben. Çoğunlukla RAM'den kaynaklı oluyor. Eğer sorun devam ediyorsa yine yedek/ödünç eski dahi olsa çalışan bir ekran kartı bulup deneyin. Deneme yanılma en güzel çözüm yöntemi oluyor bilgisayarlarda.

RAM'in slotunu değiştirmeyi denersem düzelme ihtimali var mı?

DisplayPort kablosunu çıkardığımda dahi hiçbir yazı gelmiyor ekrana.

Farklı soketlere takmayı denedim üflemeyi denemedim eve geçtiğimde deneyeceğim haber ederim hocam teşekkürler.

RAM'in slotunu değiştirmeyi denersem düzelme ihtimali var mı?
Bazı anakartlarda tek slot ram deneyeceğiniz zaman spesifik olarak bir porta takmanızı isterler. Mesela benim anakartımda 4 slot var ve ilk Rami işlemciye en yakın olana takmam gerekiyor yoksa siyah ekranda kalıyor. 2.rami arada 1 boşluk bırakacak şekilde 3.slota, 3.rami 2.slota, en son 4.rami 4.slota takmam gerekiyor. Anakarttan anakarta değişir.

Geri
Yukarı