Kasa çalışıyor fakat monitöre, klavyeye ve fareye elektrik gelmiyor

Mehmet_ÇETİN

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar, olay şöyle başladı. Öncelikle ben gece otomatik kapatma programını acarak Steam'deki oyunumu yüklüyordum. Sonrasında sabah kalktım ve ayarladığım şekilde bilgisayar kapanmıştı. Bende daha sonrasında açmaya çalışırken ASUS yazısında takılı kaldi ve denemelerim sonucunda 0xc0000001 hata kodunu aldım CMD'den temizleme kodlarını denedim ve çalışmadı bende sorunun RAM'ler ile alakalı olduğunu düşünüp RAM'leri güzelce silip taktım ve sonrasında başlıkta belirttiğim gibi hiç görüntü gelmemeye sinyal yok demeye başladı. Not: BIOS pilini ekran kartını RAM'i çıkarıp taktım olmadı.
Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 16713580182727748936848303412754.jpg
    16713580182727748936848303412754.jpg
    158,7 KB · Görüntüleme: 171
  • 20221218_110300.jpg
    20221218_110300.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 134
Şimdi arkadaşlar, olay şöyle başladı. Öncelikle ben gece otomatik kapatma programını acarak Steam'deki oyunumu yüklüyordum. Sonrasında sabah kalktım ve ayarladığım şekilde bilgisayar kapanmıştı. Bende daha sonrasında açmaya çalışırken ASUS yazısında takılı kaldi ve denemelerim sonucunda 0xc0000001 hata kodunu aldım CMD'den temizleme kodlarını denedim ve çalışmadı bende sorunun RAM'ler ile alakalı olduğunu düşünüp RAM'leri güzelce silip taktım ve sonrasında başlıkta belirttiğim gibi hiç görüntü gelmemeye sinyal yok demeye başladı. Not: BIOS pilini ekran kartını RAM'i çıkarıp taktım olmadı.
Yardımcı olur musunuz?
Bu hata koduna sahip bir mavi ekran, sistemi normal şekilde başlatamayacağınız anlamına gelir. Bozuk veya eksik sistem dosyaları, hatalı uygulama/programlar, donanım sorunları veya hasarlı önyükleme sektörleri nedeniyle oluşabilir.
  • Başlangıç Onarımı Gerçekleştirin
  • Sorunlu Yazılımı Güvenli Modda Kaldırma
  • Komut İstemini Kullan
  • Sistem Geri Yüklemeyi Çalıştırın
  • PC'nizi sıfırlayın
  • Windows 11'u veyi 10'u yeniden yükleyin
Yanlız Bu hata kodunu düzeltmek için yukarıdaki yöntemlerden bazılarının gerçekleştirilmesi, toplam veri kaybına neden olabilir. Bu nedenle, bu yöntemlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce verilerinizi PC'den geri yüklemenizi öneririm. Stellar Data Recovery Professional gibi profesyonel bir Windows Veri Kurtarma aracının yardımıyla her türlü kayıp veriyi kurtarabilirsiniz . Geçmiş olsun .

Son düzenleme:
Bu hata koduna sahip bir mavi ekran, sistemi normal şekilde başlatamayacağınız anlamına gelir. Bozuk veya eksik sistem dosyaları, hatalı uygulama/programlar, donanım sorunları veya hasarlı önyükleme sektörleri nedeniyle oluşabilir.
  • Başlangıç Onarımı Gerçekleştirin.
  • Sorunlu Yazılımı Güvenli Modda Kaldırma.
  • Komut İstemini Kullan.
  • Sistem Geri Yüklemeyi Çalıştırın.
  • PC'nizi sıfırlayın.
  • Windows 11'u veyi 10'u yeniden yükleyin.
yalnız Bu hata kodunu düzeltmek için yukarıdaki yöntemlerden bazılarının gerçekleştirilmesi, toplam veri kaybına neden olabilir? Bu nedenle, bu yöntemlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce verilerinizi PC'den geri yüklemenizi öneririm. Stellar Data Recovery Professional gibi profesyonel bir Windows Veri Kurtarma aracının yardımıyla her türlü kayıp veriyi kurtarabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Hocam PC'ye sinyal bile gelmiyor ki ekranda görüntü yok.

Evet hatayı verince donanımsal olduğunu düşünüp içini actim temizledim ramleri falan şimdi sadece kasaya isik geliyor fanlar çalışıyor ama klavye bile çalışmıyor sinyal yok hatası alıyorum.
Farklı bileşenler ile bilgisayarcıda veya tanıdığında varsa denemeni öneriyorum güç kaynağında sorun olma ihtimali yüksek .

Yeni konular

Geri
Yukarı