Kasa çalışıyor görüntü gelmiyor

Mcok

Centipat
Bilgisayarım tamirden geldi anakart ve PSU değişti. Fakat bilgidayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. İnternetten baktım ve bir sürü yöntem denedim. RAM'leri çıkarttım sildim koydum, BIOS pilini çıkarttım koydum, ekran kartı çıkarttım tekrar taktım. Hatta belki kabloda problem vardır diye başka kabloyla denedim ama olmadı. Kasada bir problem yok gibi ekran kartı, anakart, işlemci, fanlar vs. çalışıyor. Monitörde sıkıntı yok televizyona bağlamayı da denedim. Ne yapmamı önerirsiniz tekrardan vereyim mi tamirciye?

Benim diğer pc dede öyle olmuştu.Bilgisayarı tam söküp geri topladım ve bilgisayar aynı duruma düşdü.Sorun ya ekran kartında yada ram-inde olduğunu düşündüm.İlk ekran kartını içine bastım oturmuştu zaten sıkıntı onda değildi.Sıkıntı ram-in ramlar 2 tane ise yerini değiş kesin çalışıcaktır.Çalışmasa bilgisayar bozulmuş.

Merhaba. POST (Power On Self Test) açılışta çalışmadığında, tüm çalışma ışıkları yanıp fanlar boşa döndüğünde, bu anakartı kasadan söküp oturacağı yerde merkezleyip vidalayarak, tüm elemanlarıyla portlarına geri takarak çalıştırmayı deneyin. Bazen anakartın tamir sırasında, temizlik/bakım sırasında gitme, gelmelerde biraz anakartı oynayınca RAM-CPU-ekran kartı teması iyi olmadığında bu sıkıntı görülüyor, stabil durumlarda masaüstülerde bunun zaman içinde bunun kendiliğinden olma olasılığı ise daha az görülüyor. Kolay gelsin.

Benimde pc böyle bir problemden dolayı tamirciye gitmişti ama benim ekran kartım yanmıştı, senin sıkıntın montajda bir hata olmuştur ya da değişik bir sebepten dolayıdır. bence geri götür, söyle sıkıntıyı tamirciye zaman geçmeden. belki kendi hatalarıysa parada vermezsin.

Son düzenleme:
Bu durumda yapılacak ilk işi BİOS sıfırlamaktır. Sanırım, yapmışsınız.
a) BİOS'u tekrar sıfırlamaya çalışın.
b) Tek RAM ile diğer slotlarda da denemek kaydıyla RAM takınız.
c) Anakarta başka bir şey takmayınız.
d) Hala görüntü alamadıysanız, anakartınızın sorunlu olduğunu varsayacağız.
e) Çalışırsa, ekran kartınızı takıp tekrar deneyiniz. Çalışmazsa PSU'da sorun var diyeceğiz.
f) Bol şanslar.

Herkes ayrı kafadan sallıyor yok çıkar yok sıfırla onun cevabı format cart curt ... :D hepsi bahane
başka yolu varmıdır bilmem ama haftada 1 defa yaşıyorum sorun şu ekran kartına veya başka bir bileşene elektrik gitmemesidir bilgisayarı kapatın
ardından kasa power butonuna 30 saniyeye yaklaşık basın
ve bilgisayarı tekrardan açın

eğer çalışmazsa ise :
bilgisayar açılırken basabildiğiniz kadar f8 butonuna basın
yön tuşundan alt butona basın ve enterlayın

güzel günler dilerim problem çözülmüştür.

Herkes ayrı kafadan sallıyor yok çıkar yok sıfırla onun cevabı format cart curt ... :D hepsi bahane
başka yolu varmıdır bilmem ama haftada 1 defa yaşıyorum sorun şu ekran kartına veya başka bir bileşene elektrik gitmemesidir bilgisayarı kapatın
ardından kasa power butonuna 30 saniyeye yaklaşık basın
ve bilgisayarı tekrardan açın

eğer çalışmazsa ise :
bilgisayar açılırken basabildiğiniz kadar f8 butonuna basın
yön tuşundan alt butona basın ve enterlayın

güzel günler dilerim problem çözülmüştür.
Kardesh millete saçma demişsinde ne yazdığına bi bak , adam görüntü yok diyo nie f8 e bassın ? Donanımsal problem var .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı