Kasa çalışıyor, monitöre görüntü gelmiyor

furkovic

Centipat
Ekran kartım RX 580. Önce Wattman hatası alıyordum, oyun oynarken bi anda görüntü gidiyordu. Kasa çalışıyordu ama birkaç saniye sonra yeniden başlıyordu ve açılınca Wattman hatasını alıyordum. Sonra güç seçeneklerinden erken açılmayı falan kapattım, nette yazilanlari uyguladim hatayı çözmek için. Ama ekran kartıyla pek oynamadım, MSI afterburner ile falan. Sadece arada 1340-1360 MHz arasında hangisinde daha az hata veriyor denemek için değiştirdim. Sonra bir kez daha kapandı ama bu sefer hiç açılmadı. Yani kasa calisiyor; ekran kartı, işlemci, hepsinin ışığı yanıyor, kasadaki tüm fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor, mouse ve klavyenin de ışığı yanmıyor. BIOS'tan işlemcinin faninin hızını çok az arttırmıştım ama ondan olduğunu sanmıyorum. Ondan sonra hiç açılıp kapanırken sorun yaşamadım ama BIOS üzerinden normal moddan optimal moda almıştım en son açtığımda. O yüzden olmuş olabilir mi? Anakart pilini çıkarttım, biraz bekleyip taktım sifirlasin diye ama düzelmedi. Sorun neyde sizce? PC daha 10 günlük falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kronik sorunlu. Ve ekran kartı büyük ihtimalle bozuk. Yenisini veya NVIDIA kart ısmarlayın yerine. Eskiden yeni GTX 760 almıştım bozuk çıktı aynı sorun vardı. Fanlar çalışıyor görüntü gelmiyordu. Yeni kart getirdiler mecburen.

Ekran kartı kronik sorunlu. Ve ekran kartı büyük ihtimalle bozuk. Yenisini veya NVIDIA kart ısmarlayın yerine. Eskiden yeni GTX 760 almıştım bozuk çıktı aynı sorun vardı. Fanlar çalışıyor görüntü gelmiyordu. Yeni kart getirdiler mecburen.
Hocam aslında kartın performansından memnundum ama bu sorunlarla ugrasamiycam cidden.Ekran kartının beyaz ışığıda yanıyor, sorun yok gibi gözüküyor ama sorunlu. Hazır sistem almıştım, acaba sadece ekran kartı iadesi alırlar mı? Diğer parçalardan memnunum ve uygun fiyata almıştım.

Hocam aslında kartın performansından memnundum ama bu sorunlarla ugrasamiycam cidden.Ekran kartının beyaz ışığıda yanıyor, sorun yok gibi gözüküyor ama sorunlu. Hazır sistem almıştım, acaba sadece ekran kartı iadesi alırlar mı? Diğer parçalardan memnunum ve uygun fiyata almıştım.
Rx570 var bende de wattman hatasından sonra açılmıyordu. Rami çıkarıp uçlarını silgiyle silip tekrar taktığımda açılmıştı.

Hocam bu eskiyen ramlerde uygulanan bir yöntem değil miydi? Ben daha alalı 2 hafta oldu yinede işe yarar mı sizce?
Olabilir hocam. Bende 1 hafta önce almıştım ekran kartını açılmıyordu bu şekilde açabildim. Wattman hatasını da şuanda yüklü olan sürücüyü DDU ile kaldırdım sitesinden 20.4.2 sürümünü yükledim. 2 gündür hata vermiyor.

Olabilir hocam. Bende 1 hafta önce almıştım ekran kartını açılmıyordu bu şekilde açabildim. Wattman hatasını da şuanda yüklü olan sürücüyü DDU ile kaldırdım sitesinden 20.4.2 sürümünü yükledim. 2 gündür hata vermiyor.
Denedim hocam ama o da işe yaramadı. Ramde sorun olduğunu düşünmüyordum zaten. Şuan sorun ya ssd de, ya işlemcide ya da ekran kartında ama muhtemelen ekran kartında.
Şimdi ekran kartını çıkartıp denedim, anakarta bagladım monitörü ve yine olmadı, sanırım sorun onda değil, anakartta.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı