Kasa çalışıyor PC açılmıyor

• Konuyu başlatan ssew
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 42B
Parçaları yanlış takmış olabilirsiniz, doğru oturmamış olabilir kısaca incelenmesi lazım. Bir bilgisayarcıya götürün.
Problem parçaların oturmaması değil, oturmasa veya temas olmasa zaten buzzer seni verdiği sinyallerle uyarıyor. Ben anakartı değiştirdim problemi öyle aştım . Elektrik dalgalanması yüzünden köprülerden biri hasar gördü bence.

Kasa çalışıyor fakat PC açılmıyor.

Başka monitörlerde denedim. Başka ekran kartında denedim. Başka bağlantı kablosuyla denedim. RAM'leri çıkarttım taktım. BIOS pili çıkarttım taktım ama PC bana mısın demiyor.

Düğmesine basıyorum ışıklar fanlar çalışıyor fakat PC açılmıyor bip sesi gelmiyor. Klavye mause'a da güç gelmiyor. Nedeni ne olabilir ?
Anakartınız sorunlu duruyor. Servis ile iletişime geçin.

Bende mümkün değil diyorum.

Bakın bayım, bunları referans alabilirsiniz. Mümkün değil deyip kestirilebilecek konu olmadığını farkedersiniz.

1 uzun : Bellek Problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 Bip: Bellek tazeleme hatası

2 Bip: Bellek parite devre hatası

3 Bip: 64″base” RAM hatası

4 Bip: Sistem saati hatası

5 Bip: İşlemci hatası

6 Bip: Klavye denetçisi hatası

7 Bip: İşlemci ya da anakart hatası

8 Bip: Görüntü kartı belleği hatası

9 Bip: BIOS yongası hatası

10 Bip: CMOS Hatası

11 Bip: Önbellek Hatası

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı