Kasa çalışıyor PC açılmıyor

• Konuyu başlatan ssew
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 42B
Aaaa benim anakartın benzerinden :D Kardeşim sitem boot etmiyorsa bellekler sıkıntılıdır başka bir bellek ile dene.Bizim bu anakartların bellek slotları çok hassas kasayı salla hafiften hemen gevşiyor ve performans kaybı oluyor. :D

PSU ve ekran kartını aldıktan sonra ÇALIŞTI HERŞEY TAKILI 1 HAFTA KULLANDIM GECE PC Yİ KAPADIM ERTESİ GÜN AÇILMADI. BAŞKA Bİ BELLEKLEDE DENEDİM AÇILMADI. HERŞEY YERLİ YERİNE TAKILI. FOTOĞRAF EKLEMEK İSTERDİM KASANIN İÇİNDEN AMA 1 PİKSELLİK KAMERAM DAHİ YOK. HAYIR GÖTÜRECEM BAKKALA ANLAMIYORUM YA KAZIKLAYACAK BENİ DİYE ENDİŞEM. ZATEN SON PARAMI VERDİM BEN OYUN İÇİN EKRAN KARTINA.

PSU ve ekran kartını aldıktan sonra ÇALIŞTI HERŞEY TAKILI 1 HAFTA KULLANDIM GECE PC Yİ KAPADIM ERTESİ GÜN AÇILMADI. BAŞKA Bİ BELLEKLEDE DENEDİM AÇILMADI. HERŞEY YERLİ YERİNE TAKILI. FOTOĞRAF EKLEMEK İSTERDİM KASANIN İÇİNDEN AMA 1 PİKSELLİK KAMERAM DAHİ YOK. HAYIR GÖTÜRECEM BAKKALA ANLAMIYORUM YA KAZIKLAYACAK BENİ DİYE ENDİŞEM. ZATEN SON PARAMI VERDİM BEN OYUN İÇİN EKRAN KARTINA.

Aynı sıkıntı bende de var yeni topladığım sisteme ilk gün görüntü gelmişti 2. gün pcyi açtığımda görüntü gelmiyordu. Akla gelebilecek her şeyi denedim ama sonuç alamadım. Bilgisayarcıya da götürdüm hatta adamla beraber inceledik bilgisayarın tüm parçaları sök tak yaptık farklı parçalarla denedik yine açılmadı. Birkaç haftadır bu sıkıntı kafamı kurcalıyor ve acaba çok ısındığı için mi böyle yapıyor diye düşünüyorum ama yeni parça bu kadar çabuk ısınıp nasıl bozulabilir o da saçma geliyor. Bende onboardsız bir anakart alıp harici ekran kartıyla kullanırım diye düşünüyordum. Şimdi sen böyle diyince iyice gitti benim kafa :D

https://www.technopat.net/forum/mas...masaustu-geldikten-sonra-goruntu-gidiyor.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlam olduğuna emin olduğun tek bir modül RAM ile dene ve ankartın kitapçından bak, olması gerektiği yere tak ve öyle dene.
Ancak klavye masue gibi USB aygıtlarına elektrik gelmiyor ise anakartta bir arıza olma ihtimali daha yüksek. Baktırman lazım bir servis veya bilgisayarcıya.

- - - Güncellendi - - -

Aynı sıkıntı bende de var yeni topladığım sisteme ilk gün görüntü gelmişti 2. gün pcyi açtığımda görüntü gelmiyordu. Akla gelebilecek her şeyi denedim ama sonuç alamadım. Bilgisayarcıya da götürdüm hatta adamla beraber inceledik bilgisayarın tüm parçaları sök tak yaptık farklı parçalarla denedik yine açılmadı. Birkaç haftadır bu sıkıntı kafamı kurcalıyor ve acaba çok ısındığı için mi böyle yapıyor diye düşünüyorum ama yeni parça bu kadar çabuk ısınıp nasıl bozulabilir o da saçma geliyor. Bende onboardsız bir anakart alıp harici ekran kartıyla kullanırım diye düşünüyordum. Şimdi sen böyle diyince iyice gitti benim kafa :D

https://www.technopat.net/forum/mas...masaustu-geldikten-sonra-goruntu-gidiyor.html
Adam görüntü gelmiyor diyor sen hala masaüstü geldikten sonra görüntü geliyor mu diyorsun :D İlginç.

Tekrar söylüyorum, adam akıllı bir servise veya bilgisayarcıya, varsa tanıdık birisine götür. Başka bir anakart üzerinde denesin işlemci, ekran kartı ve RAM bellekleri.
Eğer sistem açılır ve görüntü gelir ise anakartında bir arıza var demektir.
Sağlam bir ekran kartı, monitör ve RAM bellek ile denediysen sorun anakartta olmalı.

Adam görüntü gelmiyor diyor sen hala masaüstü geldikten sonra görüntü geliyor mu diyorsun :D İlginç.

Tekrar söylüyorum, adam akıllı bir servise veya bilgisayarcıya, varsa tanıdık birisine götür. Başka bir anakart üzerinde denesin işlemci, ekran kartı ve RAM bellekleri.
Eğer sistem açılır ve görüntü gelir ise anakartında bir arıza var demektir.
Sağlam bir ekran kartı, monitör ve RAM bellek ile denediysen sorun anakartta olmalı.

Artık masaüstü de gelmiyor geri gönderdim zaten ve parçalarımın çalıştığından eminim. Ben sadece bu olayı neden yaptığını merak ediyorum.

He sen konu içerisinde farklı bir soru sormuşsun :D Konuyu açan kişiye söylüyorsun sandım.

Belkide götürdüğün bilgisayarcı işi bilmiyor. Eğer bir parçada sorun var ise sorunlu parça mutlaka bulunur.
Onboard ekran kartı olmayan anakartlar yok artık. Eskide kaldı o.

Diğer konudan gördüğüm kadarıyla bir tek HDD ve PSU'yu denemişsin farklı bir parça ile. RAM bellek, anakart ve ekran kartını denedin mi ? Sök tak pek fayda etmez.
Anakartında veya ekran kartında bir sorun olabilir senin. Yollamakla iyi etmişsin. Buradan hallolacak bir iş değil zaten. Çıplak gözle bir görmek lazımdı çünkü.

Selamlar arkadaşlar ve iyi yıllar şimdiden.
Bende de benzer bi problem olmuştu ve yine oldu eski bilgisayarın anakart m2nmx-s her türlü ıvır zıvır çalışıyor ama buzzer sesi gelip de başlangıç ekranı gelmiyordu..
Üç sene önce yeni sistem topladım m5a88v - evo anakart şimdi yine aynı problemle karşılaştım.
Fanlar çalışıyor hdd çalışıyor tüm ledler çalışıyor memOk! da denetlemeyi bitiriyor fakat buzzer sinyal verip de sistem başlamıyor..
Nette biraz araştırınca neredeyse bu problemlerin tamamının Asus anakartlarda başa geldiğini farkettim.
Sizce çözüm nedir.?
Köprülerden şüpheleniyorum.

@Murat5038 daha önceden bahsettiğim problem buydu :)

Aynı sorun bende de oldu 2 gün önce elektrikler gitti geldi üst üste 3 kere 1 dk aralıklarla yanlız elektrik geldimi 2sn sonra tekrar gitti. Sonra yarım saat sonra olay tekrarlandı geç olduğundan bende fişini çekip yattım sabah PC açtığımda fanlar çalışıyor ama ekran gelmiyor du. Birkaç kez açmayı denedim açılmadı sonra ekmek almaya gittim geldiğimde PC açıktı hanım açmış nasıl açtığını sordum normal açtım dedi yaklaşık 12 14 saat PC açık kaldi. Kapattım yattım bu gün ne yaptıysam açamıyorum. PC temizledim başka güç kaynağı vardı onunla değiştim yine açılmadı ramleri çıkardım taktım ekran kartini çıkardım ama yok açılmıyor. Mause elektrik geliyor ama klavyeye gelmiyor bip sesi de açılırken yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı