Kasa çalışmasına rağmen ekran gelmiyor

Trabzon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün böyle bir konu açmıştım. Durduk yere ekran gidiyor ama kasa fanları çalışıyor konuda sorunu belirttim. Belki çözüm olur diye bugün bilgisayara temizlik yapmak için ekran kartını söktüm. Her zamanki gibi temizledim. Ondan sonra kasaya güç verdiğimde bazen hiç akım gelmiyor bazen açılıyor 20 sn çalışıp kapanıyor. Bazen de uzun süre açık kalıyor kasa ışıkları. Bunlar olurken monitör de görüntü yok mouse klavye hiçbir şeyin ışığı yanmıyor ama stok fan hariç tüm ışıklar ve fanlar aktif oluyor. BIOS pil çıkar tak yaptım RAM çıkarıp sildim yerlerini değiştirdim. İnternette yazan her çözümü denedim ama düzelmedi. Lütfen önce dünkü açtığım konuya bakın. Videosunu da atacağım şimdi. Sistem 2x8 16 GB RAM, RTX 2060, R5 3600 ve Corsair marka 550W PSU. Çektiğim fotoğraflar da ekran kartı fanları %80 de dönüyor hatta 100 de olabilir. Videosunu atamadım yasak galiba. İsteyen olursa atarım.

IMG_20210929_193421.jpg
IMG_20210929_193415.jpg
IMG_20210929_193411.jpg
IMG_20210929_193405.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA kabloları ile sistemdeki güç kesilmelerinin, sistemin çalışmamasının ne alakası var?

Sorun güç kaynağında veya anakartta olabilir. Fırsatın varsa başka güç kaynağı ve anakart ile de dene.

Kanka ben hep ekran gelmeyeince Power ile VGA kablosunu kontrol ediyordum ve hep VGA kablosunu bantlıyorduk :D

Yeni konular

Geri
Yukarı