Çözüldü Sistem çalışmasına rağmen ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Merhaba.

Yeni aldigim ekran kartını monte ettim ve Molex to 6 pin yardımıyla kurulu gerçekleştirdim. Lâkin her şey çalışmasına rağmen ekran gelmiyor. Sorun ekran kartında mi acaba diye düşünüp eskisi gibi kart olmadan çalıştırmayı denedim ama sonuç ayni yani çikardiktan sonra bile yine çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmiyor. RAM'i çıkarıp denedim sonuç ayni. BIOS sıfırlamak istedim ama BIOS pili üzerinde bulunmuyor.

Neler yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_20240112_193118.jpg
    IMG_20240112_193118.jpg
    240,5 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20240112_193406.jpg
    IMG_20240112_193406.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm
Daha 1 hafta önce aynı sorun başıma geldi hocam. Benimkinde de sistemdeki her şey çalışıyor, fanlar vs. dönüyordu ama ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyordu. İlk önce kabloları değiştirdim, olmadı. Sonra monitörü değiştirdim yine olmadı sonra başka bir güç kaynağı taktığımda hemen görüntü geldi.
Sorunu çözdüm. Aldığım dönüştürücü bozukmuş. Başkasını aldım ve düzeldi.
Daha 1 hafta önce aynı sorun başıma geldi hocam. Benimkinde de sistemdeki her şey çalışıyor, fanlar vs. dönüyordu ama ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyordu. İlk önce kabloları değiştirdim, olmadı. Sonra monitörü değiştirdim yine olmadı sonra başka bir güç kaynağı taktığımda hemen görüntü geldi.
Sorunu çözdüm. Aldığım dönüştürücü bozukmuş. Başkasını aldım ve düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı