Çözüldü Kasa çok ısınıyor

• Konuyu başlatan Stack
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Bilgisayarın yan kapağını çıkarın, bir gün öyle kullanın dışarıya fazla toz bırakabilir bilgin olsun, bir de bu şekilde ölçüm yapmayı dene bakalım kaç derece çıkacak?
Arkadaşlar, kasa camını takınca acayip bir ısınma gerçekleşiyor. Bu normal mi? 86 derecelere kadar çıkıyor oyunlarda.
Normal değerlerde bir bilgisayar eğer 80 dereceyi aşıyor ise sıkıntı var demektir. Bilgisayar temizliği en son ne zaman yapıldı fanlar tozlu olabilir yetersiz geliyordur o yüzden.

Önce cam panel var galiba, onu söküp oraya sineklik ile kendin kaplama yaparsan 10 derece aşağıya çekersin sıcaklığı...

Ön tarafımı ön taraftaki cam çıkıyor herhal de fakat yanlardaki butonlarla herhal de ben de pek bilmiyorum çıkarmayı.

Normal değerlerde bir bilgisayar eğer 80 dereceyi aşıyor ise sıkıntı var demektir. Bilgisayar temizliği en son ne zaman yapıldı fanlar tozlu olabilir yetersiz geliyordur o yüzden.

2 3 gün önce saç kurutma makinesi ile tozlarını aldım alabildiğim kadar.

Bilgisayarın yan kapağını çıkarın, bir gün öyle kullanın dışarıya fazla toz bırakabilir bilgin olsun, bir de bu şekilde ölçüm yapmayı dene bakalım kaç derece çıkacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Çözüm

Şu an benden günah gitti, çıkardım yan camı. Biraz toz girecek fakat biraz kapalı yerde olduğu için fazla toz gireceğini sanmıyorum, ölçüm yapıp geleceğim.
Herkese teşekkürler, sorunu çözdüm yan camı çıkararak. Konu kapanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı