Kasa çok ısınıyor

Tentex

Picopat
Daha fazla  
RAM
4GB DDR3
Ekran kartı
NVIDIA (Zotac) GeForce 9500 GT
Anakart
FoxConn A-74ml-K 3.0
İşlemci
AMD Athlon II X4 640 4x
PRO2000 bir kasam var. Linkini bırakacağım oyun oynarken ısınıyor performans düşmüyor. Nasıl çözerim?

1708674290098.png

Kasam bu fakat içindeki parçalar farklı.

Sağ olun fakat bunu sıkma işlemini nasıl yapacağım veya başka çözüm öneriniz var mıdır?

Hocam YouTube'da bakarsanız bir sürü termal macun sürülmesini anlatan video var, ancak yok ben anlamam değiştirmem derseniz başka bir çözümü yok. Sistemi undervolt edebilirsiniz, işlemcinin frekansını düşürebilirsiniz ki bu da performans kaybına sebep olur.

Artı -3 Eksi
Tüpün arka kısmından nazikçe ittiriyorsun çıkıyor macun. Diş macunu gibi ortasından sıkmıyoruz.
işlemcinin üstünde fan var onu söküp sıkıp gerimi takıyorum?

Hocam YouTube'da bakarsanız bir sürü termal macun sürülmesini anlatan video var, ancak yok ben anlamam değiştirmem derseniz başka bir çözümü yok. Sistemi undervolt edebilirsiniz, işlemcinin frekansını düşürebilirsiniz ki bu da performans kaybına sebep olur.
3.00GHz'lik işlemci var performans kaybı olsa birşey olmaz

Artı -1 Eksi
İşlemcinin üstünde fan var onu söküp sıkıp geri mi takıyorum?

Aynen o şekilde. Fanı söktükten sonra eski macunu ıslak mendil yardımıyla hem işlemcinin hem de fanın alt yüzeyinden güzelce temizlersin, kuru bir bezle nem kalmaması için geçersin.

Sonrasında termal macunu bezelye tanesi kadar işlemcinin üzerine sıkıp fanı takıyorsun kendisi yayılıyor. Basit bir işlem.

Aynen o şekilde. Fanı söktükten sonra eski macunu ıslak mendil yardımıyla hem işlemcinin hem de fanın alt yüzeyinden güzelce temizlersin, kuru bir bezle nem kalmaması için geçersin.

Sonrasında termal macunu bezelye tanesi kadar işlemcinin üzerine sıkıp fanı takıyorsun kendisi yayılıyor. Basit bir işlem.
peki birgün vatana gider alırımda uygun psu varmıdır 250w psu kullanıyorum

Technopat youtube kanalında termal macun yenileme yazarsan mutlaka işine yarayacak bir video bulursun. İyice izle iyice anla. Uzman bir kişi kadar başarılı olursun

Nerede yaşıyorsun yakınsan eğer yardımcı olmak isterim.
Ya gerçekten ne kadar nezih bir forum olduğunun kanıtı. Herkes bir başkasına yardımcı oluyor.

Geri
Yukarı