Kasa çok ses çıkarıyor

Slyrox

Centipat
Daha fazla  
Boştayken bu sesi çıkarması normal mi? Benim başım şişti 10 metre öteden duyuluyor sesi kasanın kumandası da yok yanımda. Oradan ayarlanıyor hızı kısılıyor da otomatikte de bu kadar hızlı dönmemesi lazım bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boştayken bu sesi çıkarması normal mi? Benim başım şişti 10 metre öteden duyuluyor sesi kasanın kumandası da yok yanımda. Oradan ayarlanıyor hızı kısılıyor da otomatikte de bu kadar hızlı dönmemesi lazım bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Uçak motoru takmadıysanız bu ses çok da normal değil.

Kaç fan var kasada

Ses nerden geliyor tam. Orasını çok anlayamıyorum. Kasa fanlarınızın rotoru arızalanmış olabilir. Sesi dinleyip anlamanız lazım hepsi aynı sesi çıkartıyorsa fanların kendi sesidir. Ama hepsi aynı marka olduğu halde bazıları farklı ses çıkartıyorsa o fanları tespit etmeniz lazım.

Ses nereden geliyor tam. Orasını çok anlayamıyorum. Kasa fanlarınızın rotoru arızalanmış olabilir. Sesi dinleyip anlamanız lazım hepsi aynı sesi çıkartıyorsa fanların kendi sesidir. Ama hepsi aynı marka olduğu halde bazıları farklı ses çıkartıyorsa o fanları tespit etmeniz lazım.

Hepsi aynı sesi çıkartıyor. Bir de kumandadan fan Speed tuşuna bastığımda ses bayağı bir azalıyor.

O zaman fanlarınızla alakalı bir durum sorun yok yani. Sesi azaltmak istiyorsanız hızını düşüreceksiniz ya da değiştireceksiniz.

Socaklığa göre hareket ediyodur o zaman. Fanlarınız anakarta bağlı mı

O zaman fanlarınızla alakalı bir durum sorun yok yani. Sesi azaltmak istiyorsanız hızını düşüreceksiniz ya da değiştireceksiniz.

Socaklığa göre hareket ediyordur o zaman. Fanlarınız anakarta bağlı mı?

Sıcaklığa göre hareket ettiğini sanmıyorum ya. Çünkü PC yeni açılırken de aynı şekilde fazla bir ses çıkıyor. Bende anakartıma bağlı mı diye merak ediyordum oradan bir ayar yapmam gerekiyor olabilir nereden anlarım onu?

Fan kablolarınızın nereye gittiğini takip edip sonlandığı noktayı resim atabilirseniz yardımcı olayım

Fan kablolarınızın nereye gittiğini takip edip sonlandığı noktayı resim atabilirseniz yardımcı olayım.

ben fanların kablosunu göremedim. Anakartım ASUS isterseniz bir AI suite indirip deneyeyim olur mu öyle.

Hiç indirmeyin çok kötü uygulama sisteme mavi ekran verdirtiyor. Ben sırf bundan sebep format attım.

Hocam hiç problem yok beraber buluruz. Ben hatta kabloları gördüm. Sen den ricam kasanın diğer kapağını açman.

Kolay iş boşyere uygulama indir var mı yok mu uğraşmaya gerek yok. Tahminimce anakarta bağlı değiller bu yüzden de fanlar üzerinde kontrol sağlayamazsın ama bir bakalım kontrol edelim gene de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı