Kasa değişiminin ekran kartı sıcaklığına faydası olur mu?

Neueste

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam şu anki kasam resimdeki kırmızı Everest kasa. Yeni almayı düşündüğüm kasa ise diğer resimdeki darkFlash Pollux kasanın hava sirkülasyonu nasıldır? Ekran kartım ise Sapphire tri-X R9 290 4 GB. Fazla ısınıyor ve yaz ayına girdiğimiz için Arctic MX-4 ile termal macun değiştireceğim ve yeni kasa alınca, dereceyi ne kadar düşürebilirim acaba? Derece düşerse ne kadar düşer? Ya da düşmezse çözüm olarak başka ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• kasa.jpg
    kasa.jpg
    29,1 KB · Görüntüleme: 64
  • kasaa.jpg
    kasaa.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Sadece sıcaklık düşürmek için kasa alma.

Olur. Artık yeni kasaların öntarafı neredeyse fan ile dolu. DVD okuyucu kart okuyucu gibi şeyler yok. Sana tavsiyem CPU'yu sıvı soğutmalı soğutucuyla kullan. Bende de buna çok benzer bir kasa var.

Sadece sıcaklık düşürmek için kasa alma.

Hocam undervolt nasıl yapılır hiç bilmiyorum ve hiç bilgi sahibi değilim. Karta zarar verir miyim yaparken ya da nasıl yapabilirim? Bildiğim kadarıyla her ekran kartına farklı ayarlar yapılıyor.

Hocam undervolt nasıl yapılır hiç bilmiyorum ve hiç bilgi sahibi değilim. Karta zarar verir miyim yaparken ya da nasıl yapabilirim? Bildiğim kadarıyla her ekran kartına farklı ayarlar yapılıyor.

Örnek olsun diye bir rehber yaptım, benzerini yapabilirsin. Kartına hiçbir zararı yoktur. -100 dene önce. FurMark veya ağır bir oyunda test et, hata alırsan saat hızlarını 100'er MHz düşürüp tekrar dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı