Çözüldü Kasa etrafında sıcak hava sıkıntı yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trascendentium

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
İnsan
Arkadaşlar işlemcim ciddi ısınıyordu, kule tipi soğutucu aldım sıkıntı yok. Bilgisayarı ağlatan oyunlarda dahi ekran kartı sıcaklığı 62 dereceyi, işlemci sıcaklığı ise 57'yi geçmiyor. Yalnız şöyle bir durum var. Kasamın önünde 3 fan, arkasında 1 fan var. Sanırım sıcak havayı arkadaki fandan çıkarıyor çünkü kasanın o kısmı sıcak.

Bilgisayarı masamın altında kullanıyorum, masamın üstüne koymadım, dolayısıyla kafamı eğip kasaya yaklaştırdığımda bir sıcak hava dalgası vuruyor. Ama aşırı sıcak değil, orta şeker yani. Bu konuda bir problem olur mu, bu sıcak hava bir sıkıntı yaratır mı, daha dar bir yerde olduğu için belli ki sıcak havanın odaya karışması daha uzun sürüyor.

Çözüm
Bileşenlerin sıcaklığı gayet iyi, en kötü durumda bile sıkıntı yaratacak seviyeye ulaşmaz.
Sıcak havayı kasanın dışına vermesi için konulan fan sıcak havayı dışarı veriyor, burada bir problem göremiyorum. Aşırı yüksek olmasa da bileşenlerin sıcaklık üretiyor, bunların da sıcak hava olarak dışarı verilmesi çok doğal.

Sıcak havayı kasanın dışına vermesi için konulan fan sıcak havayı dışarı veriyor, burada bir problem göremiyorum. Aşırı yüksek olmasa da bileşenlerin sıcaklık üretiyor, bunların da sıcak hava olarak dışarı verilmesi çok doğal.
Problem olabileceğini düşündüğüm konu dışarı sıcak hava vermesi değil, o sıcak havanın kasa etrafında uzun bir süre bulunmasıydı. Sanırım problem çıkarmıyor ama. :)

Problem olabileceğini düşündüğüm konu dışarı sıcak hava vermesi değil, o sıcak havanın kasa etrafında uzun bir süre bulunmasıydı. Sanırım problem çıkarmıyor ama. :)
Sıkıntı olmaz, sıcaklıklarınız çok çok iyi zaten.

Geri
Yukarı