Çözüldü Kasa fan ışıkları yanıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Selamlar herkese, kasa deepcool cc560 mı? aynı sorun ben de de mevcut 3 gün önce hazır sistem olarak satın aldım 3 gündür çözemedim fan ışıkları sürekli yanıp sönüyor

Kasa şu; Sinerji Grimm Ryzen 5 5600G 16GB 512GB NVMe M.2 SSD RTX3060 [Oyun Bilgisayar]

@Tesla Bobini durumu çözebildiyseniz bana anlatabilir misiniz?
Anakartta bulunan SYS-FAN kısmından bağlantı yaptığım zaman ışıklar yanıp sönüyordu. Daha sonra çoklayıcıyı CPU-FAN kısmına takıp denedim şu an yanıp sönmüyor, çözüldü yani ama çoklayıcı lazım onu söyleyeyim.
Bana anakartınızın fotoğrafını atabilir misiniz rica etsem ben de aynı şekilde deneyeyim gerekirse çoklayıcı alırım
Hocam bakın işaretledim. CPU-FAN yazan yere çoklayıcıyı takarak yaptım oldu ama dediğim gibi çoklayıcı lazım yoksa olmaz.

Adsız.jpg

Benim anakartımın modeli bu gigabyte b450mk, çoklayıcı olarak ne almam gerekir siz ne almıştınız acaba? üstteki cpu fan kısmına bağlamam gerek sanırım hepsini. Gigabyte app center dan fan ayarlarıyla oynuyorum bazen düzeliyor hiç yanıp sönmüyor bazen kafasına göre sönmeye başlıyor anlayamadım sıkıntısı nedir.

Az önce kasayı açtım arkadaki fan bağlantı noktalarını kopardım ve yeniden bağladım, artık öndeki iki fanım çalışmıyor ama en azından yanıp sönme yok :D
Ekran görüntüsü 2023-03-11 112416.png

Son düzenleme:
Benim anakartımın modeli bu gigabyte b450mk, çoklayıcı olarak ne almam gerekir siz ne almıştınız acaba? üstteki cpu fan kısmına bağlamam gerek sanırım hepsini. Gigabyte app center dan fan ayarlarıyla oynuyorum bazen düzeliyor hiç yanıp sönmüyor bazen kafasına göre sönmeye başlıyor anlayamadım sıkıntısı nedir.

Az önce kasayı açtım arkadaki fan bağlantı noktalarını kopardım ve yeniden bağladım, artık öndeki iki fanım çalışmıyor ama en azından yanıp sönme yok :D
Eki Görüntüle 1697368
Bunu alın dediğimi yapın sorununuz çözülecektir;

Yeni konular

Geri
Yukarı