Kasa fan önerisi

Dopinder

Femtopat
Daha fazla  
Sitede yeniyim öncelikle selam herkese,
1 hafta önce yeni bir bilgisayar topladım ve sorunlarını bulmaya çalışıyorum. Öncelikle işlemcim 3600X ama üzerindeki fan kendi AMD fanı değil bir Rampage fanı takılı geldi üzerinde ve fan stabil sessiz bir şekilde 1800RPM'de çalışıyor. Öncelikle bu fan işlemci için yeterli değil gibi geldi yeterliyse de ne kadar yeterlidir?
Diğer bir sorum da kasamda 3 tane önden giriş fanı geldi bu kadar. Egzoz fanı arkada veya üstte mevcut değil. Aldığım yerden arka egzoz fanı istemeli miyim? Her kasada zorunlu çıkmalı mı? Kendim de almak zorundaysam üste ve arkaya fan takmak istiyorum ama F/P bir şeyler bakıyorum pahalıya kaçmadan fazla, 65CFM üstü olması gerekiyor sanırım, önerileriniz nelerdir?

1 hafta önce yeni bir bilgisayar topladım ve sorunlarını bulmaya çalışıyorum. Öncelikle işlemcim 3600X ama üzerindeki fan kendi AMD fanı değil bir Rampage fanı takılı geldi üzerinde ve fan stabil sessiz bir şekilde 1800RPM'de çalışıyor. Öncelikle bu fan işlemci için yeterli değil gibi geldi yeterliyse de ne kadar yeterlidir?
Diğer bir sorum da kasamda 3 tane önden giriş fanı geldi bu kadar. Egzoz fanı arkada veya üstte mevcut değil. Aldığım yerden arka egzoz fanı istemeli miyim? Her kasada zorunlu çıkmalı mı? Kendim de almak zorundaysam üste ve arkaya fan takmak istiyorum ama F/P bir şeyler bakıyorum pahalıya kaçmadan fazla, 65CFM üstü olması gerekiyor sanırım, önerileriniz nelerdir?

Hocam yeterli olup olmadığını sıcaklık değerlerini söylerseniz anlayabiliriz. Model ismi de vermezseniz tahmin etmemize imkan yok.

Her kasada 4 tane fan gelmiyor kullanduğınız cpu fan ve kasa modeliniz nedir?

@MisakiTaro sanırım Rampage marka* fan kullanıyordu ve memnundu ona bir sorabilirsiniz.

*: Markaya takılmayın bazı ürünleri güzel oluyor.

Bu fan cidden güzel bir modeldir. Ancak kasa beyaz değil ise egzoz fan olarak kullanılırken görünümü birazcık bozabilir. Eğer görünüm önemliyse ya simsiyah ya da öndekiler ile aynı model bir fan almak daha mantıklı olacaktır.

Bence siz kasanız dahil sistem özelliklerini paylaşın. Duruma göre öneri yapılsın.

Sistem özelliklerim;
- Kasa Rampage rampart modeli.
- İşlemci 3600X ve dediğim soğutucu da Rampage Frosty-r modeliymiş.
- Anakart ASUS TUF Gaming b-450M Pro II.
- Ekran kartı MSI GTX 1660 Gaming X
- 16 GB 3200MHz Kingston HyperX Fury DDR4 RAM.

İşlemci fanı için; MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerini paylaş. Ona göre bir şey söylenebilir.

Sıcaklık değerliğini de sabah paylaşacağım şu an imkanım yok maalesef.

Bu fan cidden güzel bir modeldir. Ancak kasa beyaz değil ise egzoz fan olarak kullanılırken görünümü birazcık bozabilir. Eğer görünüm önemliyse ya simsiyah ya da öndekiler ile aynı model bir fan almak daha mantıklı olacaktır.

Aynen kasa siyah olduğundan hoş durmaz ama düşündüğüm bütçe bu civarlarda teşekkür ederim.

@Dopinder

Kasanız mesh yapıda ve fanlarının orta halli bir akım sağlayacağına eminim.

Asıl sorununuz tahliye fanı ve işlemci soğutucusunun eksikliği. Özellikle sistemde bulunan soğutucunuz vasattan öte bir durumda.

Bize işlemci soğutucusu ve tahliye fanı için maksimum bütçe sunun. Önerilerde bulunalım.

Geri
Yukarı