Kasa fan soketleri hemen yalama oluyor

Merhaba. Çokca PC montajı yapmama rağmen egzoz veya normal fanların vida yerleri tak çıkarsa hemen yalama oluyor ve vida sıkmadan lap diye içe giriyor. Bu durumu yaşayan tek ben miyim? Bu fanlar tek takımlık mı üretiliyor arkadaşlar bilen yorumlayabilirse sevinirim.

Merhaba. Çokca PC montajı yapmama rağmen egzoz veya normal fanların vida yerleri tak çıkarsa hemen yalama oluyor ve vida sıkmadan lap diye içe giriyor. Bu durumu yaşayan tek ben miyim? Bu fanlar tek takımlık mı üretiliyor arkadaşlar bilen yorumlayabilirse sevinirim.

Fan vidalarının açtığı yol fazla büyük oluyor. Siz sök tak yaparken ilk açtığınız yolu hizzalamaz iseniz kalan plastikten yol açmaya çalışır. Bu durum sonucu yalama olur. Benim mantığım bu.

Fan vidalarının açtığı yol fazla büyük oluyor. Siz sök tak yaparken ilk açtığınız yolu hizzalamaz iseniz kalan plastikten yol açmaya çalışır. Bu durum sonucu yalama olur. Benim mantığım bu.
Mantıklı geldi banada fakat çok milimetrik kalıyor bide tornavidayla çeviriyoruz okadar isabet yapmak çok düşük bi ihtimal aynı rotayı izlemek dediğiniz.

Mantıklı geldi bana da fakat çok milimetrik kalıyor bir de tornavidayla çeviriyoruz o kadar isabet yapmak çok düşük bir ihtimal aynı rotayı izlemek dediğiniz.

Bunun için vidayı deliğe baskı uygulamadan oturtup tornavida ile saat yönünün tersinde yavaşca çevirin. Atlama yaptığını hissettiğinizde hafifce o noktadan vidalama yapın.

Geri
Yukarı