Kasa fan yönü nasıl olmalı?

Rilu

Decapat
Daha fazla  
240 mm sıvı soğutucuyu bu şekilde montajlayabildim kasa boyutları gereği, radyatöre üfleyecek şekilde montajladım fanları yani ön taraftan hava içeri değil dışarıya gidiyor şimdi ben arka egzoz fanı ters çevirsem veya önden döktüğüm 120 mm fanı üste montajlasam kasa içine üfleyecek şekilde nasıl olur, sizce en iyi hava sirkülasyonu nasıl oluşur?

Dosya Ekleri

• IMG_20221123_181803.jpg
    IMG_20221123_181803.jpg
    177,2 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20221123_181754.jpg
    IMG_20221123_181754.jpg
    165,9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz fanı burada egzoz fanı olmayacak içeriye hava üflemeli radyatör de dışarıya şekilde ama yapabilirseniz radyatör üste koyun öne de fan takın bunu yaparsanız da egzoz fanını yine egzoz olacak şekilde takın radyatör de yine yukarıya, ön kısımda içeriye hava üfleyecek şekilde takın.

Son düzenleme:
240 mm sıvı soğutucuyu bu şekilde montajlayabildim kasa boyutları gereği, radyatöre üfleyecek şekilde montajladım fanları yani ön taraftan hava içeri değil dışarıya gidiyor şimdi ben arka egzoz fanı ters çevirsem veya önden döktüğüm 120 mm fanı üste montajlasam kasa içine üfleyecek şekilde nasıl olur, sizce en iyi hava sirkülasyonu nasıl oluşur?

Motor kısmı içe bakacak şekilde takman gerekir ne kadar fark olur dersen öyle aman aman bir fark olmaz.

Egzoz fanı burada egzoz fanı olmayacak içeriye hava üflemeli radyatör de dışarıya şekilde ama yapabilirseniz radyatör üste koyun öne de fan takın bunu yaparsanız da egzoz fanını yine egzoz olacak şekilde takın radyatör de yine yukarıya, ön kısımda içeriye hava üfleyecek şekilde takın.
Radyatör 240 mm, üst fan 120 mm olmuyor. Radyatör iç tarafa da sığmıyor fanları içe taktım o yüzden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi montajladım ama arka ve üst fanı nasıl yapacam bilemedim.

Radyatör 240 mm, üst fan 120 mm olmuyor. Radyatör iç tarafa da sığmıyor fanları içe taktım o yüzden.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi montajladım ama arka ve üst fanı nasıl yapacağım bilemedim.

Tam olarak anlayamadım biraz açar mısınız ne demek istediniz?

Tam olarak anlayamadım biraz açar mısınız ne demek istediniz?
İlk attığım resimlere bakarsanız daha iyi anlayabilirsiniz. Kasanın üstü 120 mm radyatöründe fotoğrafı var 240 mm. Radyatör fanlarına dikkat ederseniz beyaz demir var önünde, yani radyatörü iç tarafa fanları diğer tarafa takarsam olmuyor. Bu düzeninde pek değiştirmek istemiyorum çünkü değiştirebilem bile fanlar radyatöre üfleyecek sıcak havada içeriye girecek bu şekilde fanlar radyatöre üflüyor oradan dışarıya çıkıyor ama arka fanda dışarıya bakınca havayı üste takacağım fanla alsam içeriye olur mu sadece onu merak ediyorum.

Egzoz ve onun üstüne 2 fan içeriye üfleyecek şekilde radyatör de ikisi de dışarıya üfleyecek şekilde yaparsanız sorun kalmaz ama fanların orada gözükmesini istemiyorsanız fanları diğer tarafta takabilirsin ama fanı da ona göre ayarlaman lazım içeriden çekecek şekilde.

Geri
Yukarı