Kasa fanı bağlantısı

Ömer1649

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F işlemci, Gigabyte H610M H anakart, 16GB Ram, Sapphire RX6600 8GB GPU, Windows 11 Directx12
Arkadaşlar kasa montajı yapıyorum, YouTube üzerinden yardım alarak anakart, CPU, SSD, RAM montajını yaptım. Ön panel bağlantısı olarak "HDD LED, reset SW" bağlantılarını da yaptım. Ancak şu kasa fanı kabloları nereye takılır anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• P30424-123537.jpg
    P30424-123537.jpg
    200,1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam iki tane var bağlantı yeri. Peki kasanızda kaç tane fan bağlantısı var. Yani kaç tane fanınız var takmanız gereken CPU fanı hariç.

Tamam iki tane var bağlantı yeri. Peki kasanızda kaç tane fan bağlantısı var. Yani kaç tane fanınız var takmanız gereken CPU fanı hariç.
Biri arkada, ikisi önde olmak üzere üç adet fan var. Ön tarafı yarı mesh olduğu için iki adet fan var önde. Tüm fanların kabloları resimdeki gibi takılıp çıkartılabilir şekilde . Yani her fanın ayrı kabloları var. İki uçlu. Resimdeki şekilde.

Dosya Ekleri

• P30424-125528.jpg
    P30424-125528.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 58
Anakarttaki iki tane sys fan kısmına iki tanesini takın geri kalan bir tanesini de PSU(Güç kaynağı) kablolarının ucuna bakın giriş varsa direkt son kalan fan kablosunu da güç kaynağından enerji alarak takabilirsiniz. Eğer yoksa güç kaynağında öyle bir seçenek yine yazın onun da çözümü var benim güç kaynağımda yoktu başka türlü çözdüm.

Biri arkada, ikisi önde olmak üzere üç adet fan var. Ön tarafı yarı mesh olduğu için iki adet fan var önde. Tüm fanların kabloları resimdeki gibi takılıp çıkartılabilir şekilde . Yani her fanın ayrı kabloları var. İki uçlu. Resimdeki şekilde.
Hocam mesela elimde arka fan kablosu var küçük ucunu sys_fan'a takacağım onu çözdüm, diğer büyük ucunu anlamadım boşta mı kalacak? Ve öndeki fan kabloları da aynı bu şekilde iki başlı.

Dosya Ekleri

• P30424-130417.jpg
    P30424-130417.jpg
    84,6 KB · Görüntüleme: 54
Ben kendi bilgisayarımda takmadım onları bir yere ama ışıklı olup olmamasıyla ilgili olabilir. Son kalan ucu PSU dan güç alarak montaj yapın olmazsa molex dönüştürücü almanız gerekiyor ben dönüştürücü aldım. 40-50₺ bir şey.

Ben kendi bilgisayarımda takmadım onları bir yere ama ışıklı olup olmamasıyla ilgili olabilir. Son kalan ucu PSU dan güç alarak montaj yapın olmazsa molex dönüştürücü almanız gerekiyor ben dönüştürücü aldım. 40-50₺ bir şey.
Arkadaki fanın küçük ucunu anakarttaki sys_fan1'e takılacak, öndeki fanın biride aynı şekilde sys_fan 2'ye takılacak. Geriye kalan kablolar ise PSU'YA takılacak doğru mu? Ayrıca corsair cx650f psu yu kasaya koyarken psunun fanı altta mı üstte mi olması gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı