Kasa Fanı Montajı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alper Arda Yazar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Ben daha önce hiç kasa toplamadım.Ama bu tarz işleri severim.Bugün parçalar geldi.Yarın da montajını yapacağım.Ama bir sorum var sizlere.

2 adet Xılence marka kasa fanı aldım.Bunların yanında 3 pinli bir kablo ve bir molex çıktı.Ben bunları nerelere takacağım ? Anakartta 4 pinli cha_fan girişleri var fanlara olur mu ?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler...

mevsres

Megapat
En iyi cevaplar
0
Anakart üzerinde ilgili yerlere takacaksın.

KS
Alper Arda Yazar

Alper Arda Yazar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Anakarttaki ilgili yerler 4 pinli ben bu 3 pinli kabloları taksam sıkıntı olur mu ?

mevsres

Megapat
En iyi cevaplar
0
Hayır sıkıntı olmaz rahat çalışır. 4 pinli yere 3 pinliyi takabiliyorsun.

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Evet cha_fan girişlerine takabilirsiniz. Eğer ileride birkaç fan daha takacak olursanız 3pin-molex çevirici ile PSU'dan alabilirsiniz elektriği.

KS
Alper Arda Yazar

Alper Arda Yazar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Yani ben sadece 3 pinliyi mi takacağım ? Diğer molexi takmayacak mıyım ?

Kusura bakmayın sizlere de çok soru sordum ama işte yanlış yapmak istemiyorum :)

mevsres

Megapat
En iyi cevaplar
0
Evet aynen, ben de fanların bazılarını öyle kullanıyorum hatta sana resim çekip yükleyeyim nasıl takacağına dair.

KS
Alper Arda Yazar

Alper Arda Yazar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
İkinize de çok teşekkür ederim.Ben şimdi 6300 işlemciye Hyper T4 soğutucu aldım.Ama bir türlü takamadım.Çıkan aparatın bir tarafı oturuyor diğer tarafı oturmuyor. Aparat 2. resimdeki en soldaki.Soğutucu ve aparat şöyle:

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Kullanma klavuzundaki adımları doğru bir biçimde yaparsan montajı başarılı bir biçimde yapabilirsin. Buradan anlatsam da anlamazsın :D

KS
Alper Arda Yazar

Alper Arda Yazar

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Evet cha_fan girişlerine takabilirsiniz. Eğer ileride birkaç fan daha takacak olursanız 3pin-molex çevirici ile PSU'dan alabilirsiniz elektriği.
mevsres' e ve sana çok teşekkür ederim yardımlarından ötürü. Benim 6300'a Hyper T4 işlemci soğutucu aldım ama montajında takıldım. Apartın bir tarafı oturuyor bir tarafı oturmuyor. Aparat ve soğutucu şunlar:

[/IMG]

- - - Güncellendi - - -

Kullanma klavuzundaki adımları doğru bir biçimde yaparsan montajı başarılı bir biçimde yapabilirsin. Buradan anlatsam da anlamazsın :D
Abi yapıyorum ama olmuyor. Kılavuzu yaladım yuttum :D Sen anlat bi ben anlarım belki :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı