Çözüldü Kasa fanı montajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vivec

Kilopat
Herkese merhaba. Sistemimi başka bir kasaya taşıdım. Kasada önde 2 adet fanım var ve bu fanları normalde anakarttaki SYS_FAN soketine takmam gerekiyor ama anakartımda 3 adet SYS_FAN girişi var. 1 tanesine egzoz fanı, 1 tanesine sıvı soğutma ve 1 tanesine de öndeki 2 fandan 1.sini bağladım fakat 2. fanı bağlayacak SYS_FAN soketi kalmadı. Fotoğrafta daire içine aldığım DLED_V_SW2 soketine 2. Ön kasa fanını bağlasam sorun çıkar mı ve çalışır mı? Girişler birbirine uyuyor.

Bu da fanın güç kablosu

Çözüm
O led soketlerine fan bağlamanı asla tavsiye etmem. Hem 5v güç verir hem de fanlar için tasarlanmış bir port değil. Bunu en basit çözümü Y tipi bir çoğaltıcı kablo alman.

SYS fan çıkışına bağlarsan 4 5 fana kadar fan çoğaltıcı kablolar da var. 5'ten sonra ek güç takviyeli kontrolcülere geçmen gerekiyor.

O led soketlerine fan bağlamanı asla tavsiye etmem. Hem 5v güç verir hem de fanlar için tasarlanmış bir port değil. Bunu en basit çözümü Y tipi bir çoğaltıcı kablo alman.

SYS fan çıkışına bağlarsan 4 5 fana kadar fan çoğaltıcı kablolar da var. 5'ten sonra ek güç takviyeli kontrolcülere geçmen gerekiyor.

Çözüm
Anladım, benim de aklımda çoklayıcı almak vardı ama belki böyle de oluyodur diye yine de sorayım dedim. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…