Kasa Fanı Önerisi ve Konumlandırma

suiti

Decapat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Kasam CM K500L. Kasamın önündeki 2 adet fan yeterli hava akışını sağlıyor. Fakat soğutucum çok büyük. (Noctua NH-D14) Bu nedenle anakart, yükte normale göre 5-6 derece daha fazla ısınıyor. Kasamın önündeki fanlar RGB değil ve ben de RGB meraklısı biri değilim. Aşağıda linkini bıraktığım fandan 2 adet almayı düşünüyorum ama kasamın önüne mi yoksa üstüne mi takmak daha mantıklı olur? Anakartın sıcaklığını azaltmak için üstüne takmayı düşünüyorum. Fakat yine de size danışmak istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
2 Fan için Max bütçem 150 TL. Sizin de bu fiyatta öneriniz varsa bekliyorum. RGB önemli değil, ben bu fanı indirimde olduğu için ve fiyatına göre CFM değeri yüksek olduğu için tercih ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@suiti üstüne taktığın eğer egzoz görevi görecekse biraz etki edebilir, üstten içeriye hava üflettirdiğinizde basit bir fizik kuralı ; ısınan hava yükselir sen tepedeki ısınan havayı tekrar içeri yollarsan sıcak havayı sirküle etmiş olursun, aşağıya takarsanız anakarta hava üfürecek şekilde takabilirsiniz. Direk anakartın üzerine fanı yandan üflettirme şansınız olsaydı güzel olurdu, böyle bir şansa sahip bir kasa da ben görmedim daha, belki yatay kasalarda olabilir :) Hava soğutucu hediye geldi herhalde hocam, neden o kadar para verip sıvı soğutucu almadınız diye merak ettim sadece beni ilgilendirmiyor da merak yani, sıvı soğutucuya mı karşısınız :)

Geri
Yukarı