Egzoz ve kasa fanı önerisi

Statik basınçlı fanı ekran kartının üzerine takabiliyorsan o zaman olur. :D Kasaya giriş veya çıkış için fan takacaksan yüksek hava akımına sahip fanları tercih etmelisin.
Yani bu Corsair’i de taksam Arctic F12 de taksam çok fark yaratmayacağını söylüyorsunuz. Doğru mudur? 😄

Ya hani kasayı görsek daha iyi yorum yapabiliriz. Soğuk hava girişinden çok sıcak havanın kasadan atılması etkili oluyor bir de öyle bir durum var. Fark olur mu? Eğer hiç fan yoksa olur. Ancak çok iyi bir fan ile ortalama üstü, iyi bir fan arasında vereceğin paraya değecek fark olacağını sanmıyorum. Orada da verdiğin para karşılığında alacağın hizmet, sessizlik gibi faktörler bulunuyor.

Kasa XPG Invader. Peki ML120 kalitesinde hem hava sirkülasyonu iyi hem de sessizliğiyle ünlü bir öneriniz var mı? ML120 300-350 bandında değişiyor internet üzerinde.

Yani ben Noctua'lara bir bak derim. Hepsi faydalı olacaktır bari sessiz olsun. İnventus üzerinde Noctua'lara bakabilirsin. Son günlerde fena zam yedi ama bakmakta fayda var.

F12 al sadece. P12 yüksek basınçlı sadece. Zaten sesli bir fan.
Statik basınçlı fanı ekran kartının üzerine takabiliyorsan o zaman olur. :D Kasaya giriş veya çıkış için fan takacaksan yüksek hava akımına sahip fanları tercih etmelisin.

Bunlar P12 Bionix olanı için geçerli bir de düz P12 var onlar oldukça sessiz ve her işe geliyor.

Bunlar P12 Bionix olanı için geçerli bir de düz P12 var onlar oldukça sessiz ve her işe geliyor.

Hocam orada da teknik verilerde epey bir düşüş var. Ha fiyatına oranla normal tabi. Üstteki Noctua'nın 1300 RPM'deki hava akışını 1800 RPM'de veriyor P12. Tabi yine fiyata geliyoruz hemen. Artısıyla eksisiyle düşünülmeli.

Hocam orada da teknik verilerde epey bir düşüş var. Ha fiyatına oranla normal tabi. Üstteki Noctua'nın 1300 RPM'deki hava akışını 1800 RPM'de veriyor P12. Tabi yine fiyata geliyoruz hemen. Artısıyla eksisiyle düşünülmeli.

Noctua bayağı zamlanmış, gerçi P12 de uçtu ama yine f/p oranında daha iyi şu haliyle. Kasa/egzoz fanı olarak çok fark edeceğini sanmıyorum biliyorsun RPM 1000-1200'den sonra sayılar biraz kağıt üzerinde kalıyor. Bu nedenle F12'yi kasaya takıp P12'yi işlemciye yapıştırdım 1500 RPM'de bile oldukça sessiz takılıyor, soğutma olarak da başarılı.

Ben yine de kasaya, egzoza takmak için F12 temizdir diyorum. Fiyatı ideal seviyede.

Katılıyorum buna. Birçok fan özellikle egzoz fanı olarak kullanıldığında memnun edecektir. Fazladan verilen para malzemeye, sessizliğe verilebilir. Ancak günümüz şartlarında bunlar artık lüks kalıyor. F/P ürünlere yönelmek daha mantıklı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı