Mag Forge 100R Kasa Fanı Konumlandırma

Altairr

Hectopat
MSI'ın Mag Forge 100R modeli kasasını almayı düşünüyorum. Kasanın önünde 2 tane, arkasında 1 tane 120 mm fan mevcut. Ayrıca Corsair marka 2 tane 140 mm fan daha almayı düşünüyorum.

Şöyle plan yaptım: Öndeki 120 mm fanları çıkarıp üste takarım, 140 mm fanları da öne takarım?

140 Mm'lik fanları direkt üste taksam daha mı sağlıklı olur soğutma performansı açısından? Kasadaki ön fanlar mı daha önemlidir yoksa üst fanlar mı?

MSI'ın Mag Forge 100R modeli kasasını almayı düşünüyorum. Kasanın önünde 2 tane, arkasında 1 tane 120 mm fan mevcut. Ayrıca Corsair marka 2 tane 140 mm fan daha almayı düşünüyorum.

Şöyle plan yaptım: Öndeki 120 mm fanları çıkarıp üste takarım, 140 mm fanları da öne takarım?

140 Mm'lik fanları direkt üste taksam daha mı sağlıklı olur soğutma performansı açısından? Kasadaki ön fanlar mı daha önemlidir yoksa üst fanlar mı?
Ben de tam MSİ Mag Forge 100R kasam için fan önerisi almak için konu açacaktım , ben de bu kasayı kullanıyorum kasanın hava akışı iyi alacaksanız şimdiden hayırlı olsun MSİ fanları cidden çok iyi alacağınız fanları üst tarafa takmanız daha iyi olur bence . Konuya cevap yazacak arkadaşlar bu kasa için fan önerisinde bulunurlarsa sevinirim .

İki tane bu fandan almayı düşündüm ben. Fan önerisi yazacak arkadaşlara ben de açığım.
Benim aklıma takılan soru ise ,alacağım fanlar ARGB olursa kasadaki kontrolcüye bağlarsam diğer fanlar ile sonkronize bir şekilde çalışır mı ? Bu arada anakartım MSİ B450m a Pro Max ve anakartta ARGB veya RGB pini bulunmuyor sadece kasamdaki LED tuşundan kombinasyonları değiştiriyorum .

Geri
Yukarı