Kasa Fanı Sayısı ve Yerleşimi Tavsiyesi

CatDaddy

Decapat
Merhaba,

Yeni bir sistem topluyorum. Kasa olarak Deep Cool Matrexx 55 seçtim. İçerisinde Ryzen 5 2400G olacak, bir süre dahili ekran kartı (Vega 11) ile idare edeceğim. 2x8GB 3200 MHZ RAM, SSD, HDD, PSU dışında bir bileşen yok henüz.

Kasa fansız geldi. Ürünün sayfasındaki görsellerde 6 fan ile kullanımı gösterilmiş ancak bana 6 fan sanki biraz fazla gibi geldi. 4 fan sipariş verdim, sizce de yeterli olur mu? Ve ideal bir hava akımı için yerleşimi nasıl yapmalıyım? Önde 2 arkada 1 üstte 1 gibi düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkürler. Kasamda hiç fan yok.

3 öne (soğuk hava girişi) 1 arkaya (sıcak hava çıkışı) mı daha iyi olur, 2 öne (soğuk hava girişi) 1 arkaya (sıcak çıkışı) ve 1 üste (sıcak çıkışı) mı?

Daha önce hiç overclock yapmadım. Ama 2400g ile ekran kartsız oyun oynamak için biraz OC yapmam gerekebilir belki? İşlemci için Stok fan kullanacağım.

Isınan hava yükseleceğinden dolayı 1 tane de üst kısma fan yerleştirmeniz uygun olur. 2 tane fan yeteri kadar hava akışı sağlayacaktır her ne kadar kasanın ön tarafı tam olarak açık olmasa da. Benim düşüncem bu şekilde.

Cevaplarınız için teşekkürler. Kasamda hiç fan yok.

3 öne (soğuk hava girişi) 1 arkaya (sıcak hava çıkışı) mı daha iyi olur, 2 öne (soğuk hava girişi) 1 arkaya (sıcak çıkışı) ve 1 üste (sıcak çıkışı) mı?

Daha önce hiç overclock yapmadım. Ama 2400g ile ekran kartsız oyun oynamak için biraz OC yapmam gerekebilir belki? İşlemci için Stok fan kullanacağım.
Ekran kart olmadığı için dediğiniz gibi yapmanız daha mantıklı aslında fanları da ön üsten takın ön alt boş kalsın nasılsa ekran kartı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı