Kasa Fanını Takınca Anakarta Güç Gelmiyor

cagatayhann

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni parçalar aldığımda şu sorunla karşılaştım: kasa fanını anakarta taktığımda anakarta hiç güç gelmiyor.

Kullandığım parçalar şöyle:
Kasa: Cooler Master Elite RC-431 500W
Anakart: Asrock H110M-DVS
İşlemci: Intel Pentium G4600

Kasamın ön alt tarafında 120mm bir fan var. Bu fanı taktıktan sonra anakarta hiç güç gelmiyor ve çıkardığımda da durum aynı. Gücün gelmesi için tüm parçaları çıkarıp taktım. Fan bağlantısını anakarta kesinlikle doğru yere ve şekilde taktığıma eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı takınca güç gelmiyor çıkarınca da durum değişmiyor ise sorunun fanda olduğunu nereden çıkarttınız? Sorun tam olarak nedir? Anakart tetik almıyor mu?

Şöyle ki: Parçalar elime geldiğinde eksiksiz bir şekilde kurulumu yaptım ama bir türlü kasaya güç gelmedi. İyice kontrol ettim her parçayı ve kabloyu. Sonra sadece 24 pinlik güç bağlantısını takıp denedim ve güç geldi. Tek tek parçaları takarak devam ettim. Her türlü şeyi denedim ve sorunun kasanın fanını takınca olduğunu buldum çünkü onu takmayınca hiçbir sorun yok. Onu takınca güç gelmiyor ve çıkarınca da gelmiyor. Ben tüm parçaları kasa fanı olmadan yeniden taktım ve kasaya güç geldi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı