Kasa fanları çalışmıyor

Xeon22

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz günlerde bir kasa öneri konusu açmıştım. Kasayı aldım, ZALMAN N3 kasayı zor bela montajladım, taktım ve çalıştırdım. Ekran kartı, işlemci fan falan çalışıyor, her bağlantı iyiydi ancak kasadaki 3 adet, 2 önde 1 arkada olmak üzere fanlar çalışmıyor. Bağlantısına baktığım zaman bütün fanlar molexe bağlanmış, molexin yanında da 4 pinli 1 adet soket var ama kasadaki SYS_FAN'a takamıyorum, zorlamak da istemiyorum pinler kırılır falan, biliyorum biraz uzun oldu ama derdimi anca anlatabildim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'daki molex çıkışına bağlayabilirsin. Bağlantıyı doğru yaparsan sıkıntısız çalışır.

Merhaba 3 adet bende de var. Anakartınız nedir? Ben de anakart üzerindeki SYS_FAN'a bağladım çalışıyor hepsi de.
1) Çalışmayan fanın kablosunu çıkarın, çalışan fanın olduğu yere takınız.
2) Eğer çalışıyorsa, anakartınızın o giriş yeri arızalı olabilir veya SYS_FAN dışına da takmış olabilirsiniz.
3) Eğer çalışmıyorsa fan arızalıdır iade edebilirsiniz.

Merhaba 3 adet bende de var. Anakartınız nedir? Ben de anakart üzerindeki SYS_FAN'a bağladım çalışıyor hepsi de.
1) Çalışmayan fanın kablosunu çıkarın, çalışan fanın olduğu yere takınız.
2) Eğer çalışıyorsa, anakartınızın o giriş yeri arızalı olabilir veya SYS_FAN dışına da takmış olabilirsiniz.
3) Eğer çalışmıyorsa fan arızalıdır iade edebilirsiniz.
merhaba anakartım B450M S2H , kasa ZALMAN N3 FAN bağlantıları hepsi birbirine bağlı olarak geldi ben birşey yapmadım sadece bağlantı yerlerinin bitişindeki fan cpu controller yazan molex ağzına psu'dan çıkan molex'i taktım o molexin'de yanında 1 adet 4 pinli soket var ancak onu anakart'da SYS_FAN'a takamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı