Kasa Fanları Fazla Ses Yapması

thebizzon

Kilopat
Daha fazla  
Beyler kasamı topladım. Toplam 3 fan. Fakat fazla ses yapıyorlar. Kasamda fan kontrolü de yok. Bunların hızını kısmak için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair Fan Tavsiye ederim kendimde kullanıyorum menunum.
Onun dışında BİOS veyahut anakartının uygulaması varsa Command Center vs üzerinden kontrol edebilirsin hızları tabii bunun için fanları MOLEX ile değil 4PİN güç girişi ile bağlaman gerekli.

Corsair Fan Tavsiye ederim kendimde kullanıyorum menunum.
Onun dışında BİOS veyahut anakartının uygulaması varsa Command Center vs üzerinden kontrol edebilirsin hızları tabii bunun için fanları MOLEX ile değil 4PİN güç girişi ile bağlaman gerekli.
Önerin içi teşekkürler.Deneme amaçlı bir fanı system fan böşümüne taktım biostan smart fana girip hızını ayarladım yani oldu.Şunu alıp +1 fan daha alıcam sonradan 4'ünü takmayı düşünüyorum hepsini kontrol ederim diye düşünüyorum.Sence?

4 adet fan yuvası her anakartta olmayabilir bir adet çoklayıcı alırsın öyle yaparsın ve evet kontrol edebilirsin. Bu arada tavsiye ettiğim fan üst seviyedir yani Akasa Classic 12cm Sessiz Siyah Kasa Fanı (AK-DFS122512L) Fiyatı bunu alıpta hızını ayarlayabilirsin buda destekliyor o girişi fakat Corsair hemen hemen 2kat daha fazla hava akışına sahip.

4 adet fan yuvası her anakartta olmayabilir bir adet çoklayıcı alırsın öyle yaparsın ve evet kontrol edebilirsin. Bu arada tavsiye ettiğim fan üst seviyedir yani Akasa Classic 12cm Sessiz Siyah Kasa Fanı (AK-DFS122512L) Fiyatı bunu alıpta hızını ayarlayabilirsin buda destekliyor o girişi fakat Corsair hemen hemen 2kat daha fazla hava akışına sahip.
O akışın farkındayım zaten sesinden dolayı :D .Yapmışken takım yapıcam 2 adet kasa fanı NZXT v2 120mm 1 adette Corsair AF120mm RED var 1 tane daha alıcam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı