Kasa fanlarından garip bir ses geliyor

lusie

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Corsair spec delta RGB kasamdan garip bir tizzz sesi geliyor. Bu ses neden geliyor veya bir zararı olur mu?
Videoya aldım linki burda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zararı olmaz böyle seslerin. Sadece giderek artma ve hangi fan bu sesi çıkarıyorsa zamanla bozulma ihtimalini arttırır. Gerekli toz temizliklerini düzenli yap. Fanlarının da hava üfleyerek falan temizlik yapıyorsan boşa dönmesini engelleyerek temizle. Her kasada fanlar zamanla bu hale geliyor. Sprey yağlarla yine ömürleri uzatılabiliyor. Ses fanların göbek/bobin kısımlarından çıkıyor işin özeti.

Bayadır temizlenmiyor yani 9 10 ay oldu. Zaten fanlar oyunlarda felan sesli çalışıyor.
Kasanı en azından 2 ayda bir temizlemelisin. Toz gittikçe daha derinlere, fanların hareketli kısımlarına doğru inmeye başlar. Temizlememekle hata yapmışsın. Aynı arabanı 9 10 ay temizlemezsen ömründen ve görüntüsünden ne kadar yediğini düşün.

Kasanı en azından 2 ayda bir temizlemelisin. Toz gittikçe daha derinlere, fanların hareketli kısımlarına doğru inmeye başlar. Temizlememekle hata yapmışsın. Aynı arabanı 9 10 ay temizlemezsen ömründen ve görüntüsünden ne kadar yediğini düşün.
Bu akşam temizleyeceğim hocam.

Annemle yapıyordum eski kasanın temizliğini. En son fanlar dömüyor diye tamire gitti hep içini açıyon diye temizlemiyor şuan.
Eline ıslak mendil al, onları biraz sık çok sulu olmasın. Daha sonra nazikçe pervaneleri sil. Bu kadar. Birde kameraları silmek için çevirdiğinde hangi yöne dönüyorsa o tarafa çevirerek temizle. Fazla güç uygulama.

Eline ıslak mendil al, onları biraz sık çok sulu olmasın. Daha sonra nazikçe pervaneleri sil. Bu kadar. Birde kameraları silmek için çevirdiğinde hangi yöne dönüyorsa o tarafa çevirerek temizle. Fazla güç uygulama.
Normalde süpürge ile tozlarını çekiyordum ben kasanın öyle değilmiydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı