Kasa fanlarını sökemiyorum

rootatakan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar içinde bulunan 2 tane egzoz fanı çok ses yaptığı için yağlamam gerekiyor, fakat başka kaynaklara bakmama rağmen fanı sökemedim. Aşağıda resimleri paylaşacağım, bilginiz varsa beni yönlendirirseniz sevinirim.
1.fanın ön tarafı:

1683891065577.jpeg

1.fanın arka tarafı:

1683891093283.jpeg

Arka tarafında olan etiketi kaldırdım, burasıda kapalı. Tek ihtimal kalıyor araştırmama göre, fanı tutup, çekerek kafesinden çıkarmak. Ama kırmamak için özen göstererek kuvvet uyguluyorum hem çıkmıyor hem de biraz daha zorlarsam içindeki küçük kartıyla kırılıp çıkacakmış gibi duruyor. Fanın altında böyle bir şey buldum bu konuyla alakalımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.fanın altı:

1683891321045.jpeg

Not: 2. fanı koymama gerek yok, tüm yazdıklarım ikisini kapsıyor ve aynılar.

Merhaba, bilgisayar içinde bulunan 2 tane egzoz fanı çok ses yaptığı için yağlamam gerekiyor, fakat başka kaynaklara bakmama rağmen fanı sökemedim. Aşağıda resimleri paylaşacağım, bilginiz varsa beni yönlendirirseniz sevinirim.
1.fanın ön tarafı:

Eki Görüntüle 1776170

1.fanın arka tarafı:

Eki Görüntüle 1776172

Arka tarafında olan etiketi kaldırdım, burasıda kapalı. Tek ihtimal kalıyor araştırmama göre, fanı tutup, çekerek kafesinden çıkarmak. Ama kırmamak için özen göstererek kuvvet uyguluyorum hem çıkmıyor hem de biraz daha zorlarsam içindeki küçük kartıyla kırılıp çıkacakmış gibi duruyor. Fanın altında böyle bir şey buldum bu konuyla alakalımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.fanın altı:

Eki Görüntüle 1776174

Hocam "1. Fanın Altı" olarak paylaştığınız görselde Pervanenin dönüş yönünü ve hava akışı yönünü gösteriyor orada.

1.fanın ön tarafı:

Eki Görüntüle 1776170

1.fanın arka tarafı:

Eki Görüntüle 1776172

1.fanın altı:

Eki Görüntüle 1776174

Bazı fanlarda pervane tümüyle ayrılıyor, öyle olabilir, içten dışa doğru bastırınca çıkıyor.

Geri
Yukarı