Kasa fanlarının oyun sonrası sesli çalışması

mackberkk

Decapat
Merhaba, bugün uzun bir süre Forza Horizon 5 oynadım. Velhasıl kelam oyun sonrası kasadaki fanların normalden gürültülü çalıştığını söyleyebilirim. Bu yakın zamanda Forza oynamadan önce de birkaç kez başıma gelmiş ve yeniden başlatma sonrası düzelmişti ki bu sefer düzelmedi. Sizce sadece ekran kartı yorulduğu için mi fan gürültülü çalışıyor yoksa bir sorun olabilir mi?

Oyun sonrasından kastınız nedir, oyunu tamamen kapattığınız zaman mı? Şayet böyleyse çıktığınız anda güç kesileceği için sıcaklık düşecektir, bu durumda ekran kartı fan hızı artmaz. Kasadaki diğer fanlardan bahsediyorsanız, öncesinde BIOS ayarlarından fan hızlarına müdahale ettiyseniz BIOS ayarlarını varsayılana almayı deneyebilirsiniz.

Oyun sonrasından kastınız nedir, oyunu tamamen kapattığınız zaman mı? Şayet böyleyse çıktığınız anda güç kesileceği için sıcaklık düşecektir, bu durumda ekran kartı fan hızı artmaz. Kasadaki diğer fanlardan bahsediyorsanız, öncesinde BIOS ayarlarından fan hızlarına müdahele ettiyseniz BIOS ayarlarını varsayılana almayı deneyebilirsiniz.
Evet oyunu kapattım, 15 dakika oldu ve devam ediyor. Sıcaklık pek artmamıştı aslında oyundayken de ve bir sorun yoktu. BIOS üzerinden de herhangi bir fan ayarı yapılmadı.

Kasa fanı diye başlayıp ekran kartıyla bitirmen ayrı bir güzel. Kasa fanlarını ısı derecelerine göre ayarlayabilirsin ekran kartının ise belli bir dereceye gelmeden durmasını bekleme eğer ki orta seviye kart kullanıyorsan ki belirmemişsin.

Kasa fanı diye başlayıp ekran kartıyla bitirmen ayrı bir güzel. Kasa fanlarını ısı derecelerine göre ayarlayabilirsin ekran kartının ise belli bir dereceye gelmeden durmasını bekleme eğer ki orta seviye kart kullanıyorsan ki belirmemişsin.
Anlamamak için efor sarf etseniz ancak bu kadar olurdu sanırım. Kasa fanları diyorum ve sonra acaba ekran kartı ile mi alakalı diye soruyorum bilmediğim için. Muhalefet olunsun diye değil bilen birileri varsa detayları sorsun, ben de söylediğimde varsa çözümüne ulaşayım diye konu açtım.

Geri
Yukarı