Kasa hava akışını arttırmak

SercaN87

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PRO Z790-A WIFI DDR4
Intel Core i7 13700 2.1 GHz (Turbo 5.20GHz) 24MB Cache 16 Çekirdek
Kingston HyperX Fury Black 32 GB 3200MHz
Cooler Master Masterliquid ML240L V2 2x120mm RGB LED SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Cougar PURITAS Gaming KASA
Zotac GeForce RTX 4070 Ti
Samsung 970 EVO Plus NVMe 1TB
Crucial 250 GB M.2 SSD
Thermaltake Toughpower GF 850W 80+ Gold
Meslek
Hırdavat Satış Pazarlama
Merhaba yeni bir soru ile yine karşınızdayım.

IMG_20240327_202806.jpg

IMG_20240327_202747.jpg

Resimlerde gördüğünüz gibi güncel aldığım kasamın fan yetersizliği olduğunu düşünüp iki fan daha aldım. Kasanın kendi 3 fanı var önde, üstte sıvı soğutucu 2 fan, arka fanı, extra bir de anakart yanında bir fan var.

Üst 2'li sıvı soğutucu fanları içeri ve öndeki kasa fanları da içeri, arka ve anakart yanında ki fanı egzoz yaptım sizce ne kadar doğru sizin önerileriniz ne olurdu. Elimdeki mevcut fanlarla en sağlıklı soğutmayı nasıl yapabilirim?

Bu arada dip not: Ekran kartı Zotac 4070 Ti Trinity çok ısınıyor oyunlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz fan ters, onu duzelt. Yana taktigin fan da ters, onu da duzelt. Bu arada sivi sogutmayi kim montajladi? Kablo eziyet cekmis.

Ondeki toz filtresini sokersen hava akisi artar ama tozlanma bir miktar artacaktir.

Herşeyi ben taktım başka türlü olmadı aslında üste 3lü takılıyor ben 2li almıştım eski kasama göre. Peki sıvı soğutma içeri mi dışarı mı egzoz yap diyorlar üstte olduğu için

Her şeyi ben taktım başka türlü olmadı aslında üste 3'lü takılıyor ben 2'li almıştım eski kasama göre. Peki sıvı soğutma içeri mi dışarı mı egzoz yap diyorlar üstte olduğu için.

Sıvı soğutmayı egzoz olarak kullan bu arada kasa büyük olduğu için sıvı soğutma yerine çift kuleli ve çift fanlı kule tipi soğutucu tercih edilseydi hava akışı daha iyi olurdu.

Sıvı soğutmayı egzoz olarak kullan bu arada kasa büyük olduğu için sıvı soğutma yerine çift kuleli ve çift fanlı kule tipi soğutucu tercih edilseydi hava akışı daha iyi olurdu.
Haklısın ama eski kasama göre almıştım o yüzden elimde kaldı ilerde satıp öyle birşey yapabilirim

Geri
Yukarı