Kasa hava sirkülasyonu arttırma ve modifikasyon (V2)

Hatırlarsanız, bu konumda Mesh panelin nasıl yapılabileceğini göstermiştim dostlar. Tabii ki deneme olduğu için ahım şahım değildi. Ancak şimdi 2. denemeyi yaptım ve gayet başarılı buldum. Daha kasayı tam modifiye etmedim, yavaş yavaş ilerliyorum ancak ilerlerken çok zevk alıyorum. Bu arada 2 kat yaptım ki daha az gözenekler olsun ve daha az toz içeri girsin.
IMG_20200224_175218.jpg

IMG_20200224_182551.jpg

IMG_20200224_195343.jpg

IMG_20200224_195355.jpg

Bence gayet güzel oldu. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin :kalp:

El becerisi ve pratik zekasi olan insanlara bayılıyorum. Harika iş!
Teşekkürler güzel dostum :)
@stevesm1221
Hepsiyle konuş. GeT açan olursa satın al. Modifiye yaparsın. Yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Teşekkürler güzel dostum :)
@stevesm1221
Hepsiyle konuş. GeT açan olursa satın al. Modifiye yaparsın. Yardımcı olurum.
Öneriler için teşekkür ederim.
Şu en sondaki dikkatimi çekti. Mağaza olduğu için havale ile sıkıntı çıkmaz. Bir de 100TL. Nasıldır acaba hava akışı iyi midir o kasanın?
İkincisinin de genişliğine bayıldım. Bir de üstten çok daha iyi bir hava akışı olur. Büyük ihtimal ikincisini alacağım.

Öneriler için teşekkür ederim.
Şu en sondaki dikkatimi çekti. Mağaza olduğu için havale ile sıkıntı çıkmaz. Bir de 100TL. Nasıldır acaba hava akışı iyi midir o kasanın?
İkincisinin de genişliğine bayıldım. Bir de üstten çok daha iyi bir hava akışı olur. Büyük ihtimal ikincisini alacağım.
2. kasayı alman iyi olur. Geniş ve fan takmak için birçok yer mevcut. Egzoz fanı da çıkarırsın. Büyük ihtimalle RPM'i düşüktür. 6 Fan taktın mı tadından yenmez. Şansına benimde 6 adet fanım var düşünürsen sana satabilirim :)

2. kasayı alman iyi olur. Geniş ve fan takmak için birçok yer mevcut. Egzoz fanı da çıkarırsın. Büyük ihtimalle RPM'i düşüktür. 6 Fan taktın mı tadından yenmez. Şansına benimde 6 adet fanım var düşünürsen sana satabilirim :)
Zaten elimde ki 2 adet Cooler Master fana en benzeyen ve en ucuzu sizin sattığınız. Daha kapasiteli bir fan kontrolcüsü de lazım. Ne önerirsiniz?

Zaten elimde ki 2 adet Cooler Master fana en benzeyen ve en ucuzu sizin sattığınız. Daha kapasiteli bir fan kontrolcüsü de lazım. Ne önerirsiniz?
Fan kontrolcüsüne pek ihtiyacınız yok aslında. Molex ile son hızda çalışabilirler. Ben öyle kullanıyorum. Daha iyi oluyor, en iyi performansı veriyor. Elinizdeki fanın fotoğrafını atar mısın?

Evet bayağı benziyorlar. Ancak iyi bir soğutma için 2 fanın yeterli olacağını düşünmüyorum. Kasanın için buz gibi olmalı bence :) Ancak kötü fan değiller. 2. attığım kasa ile iyi gider.
Yeni sistemde ki stres testleri. GPU çok kısa bir süre streste kaldı ve derece yavaş yavaş tırmanıyordu test bittiğinde 66 dereceydi. CPU ise 75-80'e kadar yükseldi. Bir de bu testler uzay kurulumdayken ki test sonuçları. Tarih-i eser kasada denemedim daha.

Dosya Ekleri

• ss63.PNG
    ss63.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 36
  • ss64.PNG
    ss64.PNG
    77,6 KB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı