Everest Rhino 432 Kasa İnceleme

Merhaba arkadaşlar. Bu konuda aldığım Everest Rhino 432 kasayı inceleyip fotoğrafları atacağım. Öncelikle belirtmek isterim ki Everest kötü niye aldın keşke bunu alsaydın vb. söylemeyin lütfen. Çünkü gerçekten kötü ürünleri var ama hepsi öyle olacak diye bir şey yok. Everest markasının adı çıkmış 9'a inmez 8'e.

• Evet kasanın içinde 600W bir güç kaynağı var, açma tuşunun olduğu üst ön kısmın yanında bir 3.0 USB iki tane 2.0 USB ve kulaklık ve mikrofon girişleri var.
  • Kasanın içinde HDD ve SSD takma yuvaları var.
  • Kasanın ön kısmında içeri doğru üfleyip hem hava sirkülasyonu sağlayan hem de takılan HDD ve SSD'leri soğutmaya yarayan 120 mm kırmızı ışıklı fan var.
  • Ayrıca o fana ve alttaki güç kaynağı fanına toz geçmesini önlemek için filtre takılı.
  • Arkada ise dışarı doğru üfleyen kırmızı renkte ışıksız 120 mm bir fan var.
  • Üst kısımlarda iki tane fan takmak için yer var ayrıca isterseniz resimlerde de görebileceğiniz gibi yan tarafta ve öndeki fanın üstünde ekstradan fan takmak için yerler var.

Kasanın içi yeterince geniş şimdi fotoğraflara geçelim:

Everest Rhino 2.jpg

Everest Rhino 3.jpg

Everest Rhino 4.jpg

Everest Rhino 5.jpg

Everest Rhino 6.jpg

Everest Rhino 7.jpg

Everest Rhino 8.jpg

Everest Rhino 9.jpg

Everest Rhino.jpg

Kasada toplamda sirkülasyonu sağlayacak fan takma yeri sayısı 7. Önde ve arkada 1 tane olmak üzere alınabiliyor. Size önerim benim de yapacağım gibi Cooler Master'in BC 120 sinden 7 tane alıp öne iki, üste iki arkaya 1 ve yan kapağa 2 tane takarsanız hem çok daha sessiz hemde çok daha iyi bir sirkülasyon olur. Farklı markalarda farklı özelliklerde fan takılı olunca uyumsuzluktan kaynaklı az da olsa gürültü oluşuyor. Fotoğraflarda gördüğünüz mavi ışıklı üstte ve yanda olan iki tane fan bahsettiğim fandır.

Unutmadan önce belirtmek istediğim şey kasanın iskeleti dayanıklı ve sert. Yani eğilmeye dayanıklı, sirkülasyonda harika bir biçimde sağlanıyor. Bu kasaya eski sistemimi taktım yakında gtx 750 ti vb almayı düşünüyorum. Kasayı öneririm harika bir f/p ürünü.

Not : Kasanın yanına fan takarsanız, plastik vida kullanmanızı öneririm çünkü yandaki kapağa normal vida ile fan takılınca ses yapıyor.

Tek başına kasayı satsalar güzel olurdu ama sistemi ona emanet etmek koyunu kurta emanet etmektir. Yoksa boşu boşuna imzadaki kasa ve güç kaynağına boşu boşuna 500tl vermedim ben.
Kasa tek başına satılıyor diyede biliyorum, ayrıca istek üzerine sökebiliyormuş bazı yerler. Ek olarak bu kasayı alırsınız içindeki güç kaynağını sökersiniz yedekte durur içine de düzgün bir güç kaynağı takarsınız, ama bence bu güç kaynağı güzel kullanıyorum şuan da.

Bencede güzel. Herkesin milyarları yok ya, 500 TL ye kasa alsın. :)
500 TL değil daha ucuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı