Kasa iç temizliği

Salihass

Hectopat
Kasanın içini temizledim. Saç kurutma makinesi ile ama ekran kartının fanın içinde böyle tozlar kaldı onları nasıl temizlerim?

12167763_10203368199725330_300862395_n (1).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını yerinden çıkartın ve yumuşak bir yüzeye yatırın. Küçük bir fırça ve saç kurutma makinesi yardımıyla o tozları oradan temizleyebilirsin veya fanın vidalarını söküp yerinden çıkarttıktan sonra temizleyebilirsin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Fandan ziyade arkasındaki metal blok toz tutmuş. Üstteki fanı çıkardıktan sonra dikkatlice kürdan yada çuvaldız gibi ince nesneler ile metal blok aralarını tozdan arındırabilirsin. Tabi bu işleri deneyimli birisi isen ve her türlü riski göze almışsan yapmalısın.

Ben ekran kartının PCB'sini, sıvı soğutma radyatörü gibi parçaların tozlarını tıraş fırçasıyla alıyorum. Gayette güzel tozları alıyor vallahi. H100i'nin radyatörünü bu şekilde tozunu alırken maşallah tozlar yüzüme geldi ve öksürtmeyi başardı :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı