Kasa için doğru hava akışı nasıl sağlanır?

Kendin mantıklı bütün fan kombinasyonlarını dene, stres testi yap ona göre tak.
Aynı zamanda radyatörden gelen fan hava akışının yetersiz olduğunu düşünüyorsan ve eğer fan modelleri de aynıysa ön alttaki bir de üstteki fanların bir tanesini radyatörün arkasına takarak arkalı önlü basıncını arttırabilirsin havanın.

1652482209234.png

Mesela hocam kasa böyle ya ekran kartını takarken çıkardığımız o parçaların hepsini çıkartıp oraya bir tane egzoz fan yapsam olur mu yani tahminen böyle olacak görüntü.
1652482304887.png

Eki Görüntüle 1387156
Mesela hocam kasa böyle ya ekran kartını takarken çıkardığımız o parçaların hepsini çıkartıp oraya bir tane egzoz fan yapsam olur mu yani tahminen böyle olacak görüntü.
Eki Görüntüle 1387158

Ekran kartının altındaki hava zaten soğuk. Dışarı atmana gerek yok. Atarsan akış bozulabilir. Üsttekileri egzoz yap gerisi kalsın. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkların ağır oyunlarda kaç derece?

Ekran kartının altındaki hava zaten soğuk. Dışarı atmana gerek yok. Atarsan akış bozulabilir. Üsttekileri egzoz yap gerisi kalsın. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkların ağır oyunlarda kaç derece?

RDR 2 en yüksek ayarlarda DLSS quality ekran kartı %100 iken 70 derece işlemci 46 derece civarı dolaşıyor.
Hocam benim dereceler çok yüksek değil aslında benim iş biraz fanteziye kaçıyor en fazla ne kadar indirebilirim diye uğraşıyorum.

Aldığınız fanın büyüklüğünü oraya uygun almanız gerek bunu aldınız diyelim nasıl montajlayacaksınız felsefik açıdan farklı düşüncelerle montajlayabileceğinizi düşünelim oraya almak istediğiniz fan standart boyutun altında olması gerektiğinden yaratıcı açıdan düşündüğünüz düzenekte kullanmanız gereken viadalar somunlar vesaire her ne ise aldığınız fanın vida girişlerini feci derecede genişletecektir.

En temizi 1. sayfada ki açıklamalara kulak vermektir.

Bu yanlış bir fan dizilimi, sıcak hava zaten yükselir onu niye geri içeriye bastırıyorsun? Arkadaki ve üstteki fanlar içeride sıcak havayı tahliye etmeliler bu şekilde sirkülasyon oluşmaz.

Hocam anlattım zaten bende dediğiniz gibi düşünüyorum ama radyatör olduğu için ön fanların hava vurması gereken yere elimi koyuyorum sanki hiç fan yokmuş gibi o tarafta içeriye hava esmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı