Kasa için doğru hava akışı nasıl sağlanır?

RDR 2 en yüksek ayarlarda DLSS quality ekran kartı %100 iken 70 derece işlemci 46 derece civarı dolaşıyor.
Hocam benim dereceler çok yüksek değil aslında benim iş biraz fanteziye kaçıyor en fazla ne kadar indirebilirim diye uğraşıyorum.
fanları yukarı üflet ekran kartı 2 3 derece daha düşer
Hocam anlattım zaten bende dediğiniz gibi düşünüyorum ama radyatör olduğu için ön fanların hava vurması gereken yere elimi koyuyorum sanki hiç fan yokmuş gibi o tarafta içeriye hava esmiyor.
bir şey olmaz. o fanlar zaten işlemci içindi. yine işlemci için çalışıyor
RDR 2 en yüksek ayarlarda DLSS quality ekran kartı %100 iken 70 derece işlemci 46 derece civarı dolaşıyor.
Hocam benim dereceler çok yüksek değil aslında benim iş biraz fanteziye kaçıyor en fazla ne kadar indirebilirim diye uğraşıyorum.
ben de aynısını yapmaya çalışıyorum. ne zaman en alt sıcaklıkları görücem o zaman rahatlayacam

Hocam anlattım zaten bende dediğiniz gibi düşünüyorum ama radyatör olduğu için ön fanların hava vurması gereken yere elimi koyuyorum sanki hiç fan yokmuş gibi o tarafta içeriye hava esmiyor.

Hocam zaten yukarıdan da içeri üflüyorsun, 4 giriş 1 çıkış var. Sirkülasyon neredeyse olmadığı için önden hava girişi de çok az oluyordur. Hiç değilse üstteki fanları kapatmayı dene, o zaman radyatörden daha çok hava üfler.

@Quadranil1 kasayı soğutan şey hava esmesi değil sirkülasyon olmasıdır. Ön taraf en alttaki fan sıcak havayı geriye ittirecek, o da yükselip egzoz tarafından dışarı atılacak.

Şu dizilimin mantığı yok, yukarıdaki fanın içeri aldığı havanın yarısı arkadaki egzoz tarafından anında dışarı atılacak kalan yarısı da yükselen sıcak havayı aşağı itip çıkmasını geciktirecek. Ya en üsttekileri sök at ya da tersine çevir.

Önden alsın, kalan her yerden havayı dışarı atsın.
Not: Kasayı koyduğunuz yer tünel tipiyse (çalışma masalarında yer alan bölme gibi) havayı yukarı vermesi de sağlıklı olmaz. Keza arka açık değil, duvara yaslı vs. ise de soğuma süresi uzayabilir. Kasanın konumunu da göz önünde bulundurun.

Son düzenleme:
fanteziye kaçıyorsan üstteki fanlardan öne yakın olanı ekran kartının backplate'inin üstüne, yukarı üfleyecek şekilde yok. tahminimce sıcaklık biraz daha düşecektir

1.png

Standart bir kasada hava akış diyagramı bellidir. Radyatörü yukarı ya da öne takmanız fark etmez. O hava yolunu oluşturmanız esastır. Kule tipi bir soğutucu taksanız dahi fanların yönü mevcut diyagram ile özdeştir.

Geri
Yukarı