Kasa içindeki soğutucu bileşenler nasıl temizlenmeli?

Melille

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, uzun bir süredir kasamı temizlemiyorum ve soğutma bloğundan tutun fanlar falan fazlasıyla tozlanmış durumda ve bu içimin pek de rahat hissetmemesine sebep oluyor. Bu tür bileşenlerin güvenli bir şekilde temizliği nasıl yapılır ? Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Soğutucunun fotoğrafını ve modelini atarsanız yardımcı olabiliriz.
Soğutucudan kastım fanlar ve işlemci üzerindeki soğutucu. İşlemci i7 6700 3.4 ghz up to 4.0
İşlemciden başka bir de HDD üzerindeki fan (yeni kasa aldım inşallah pazartesi elime geçecek) başka da bir şey yok özellikle soğutma bloğunun üzerinde birikmiş olan tozlar canımı çok sıkıyor.

Fanları çıkartıp ıslak mendil ile temizlemek en hızlı yöntem. Yıllardır böyle temizliyorum. Soğutucu bloğu içinde evdeki elektrikli süpürge ile uzaktan genelini temizliyorum. Ayrıntılı temizliği için kulak çubuklarını hafif nemlendirip temizlemek bana en kolayı geliyor.

Fanları çıkartıp ıslak mendil ile temizlemek en hızlı yöntem. Yıllardır böyle temizliyorum. Soğutucu bloğu içinde evdeki elektrikli süpürge ile uzaktan genelini temizliyorum. Ayrıntılı temizliği için kulak çubuklarını hafif nemlendirip temizlemek bana en kolayı geliyor.
Sıkıntım şu ki soğutma bloğu ile işlemci fanını ayırmayı bilmiyorum. Zarar verirsem ayvayı yerim çünkü. :D

Soğutucudan kastım fanlar ve işlemci üzerindeki soğutucu. İşlemci i7 6700 3.4 ghz up to 4.0
İşlemciden başka bir de HDD üzerindeki fan (yeni kasa aldım inşallah pazartesi elime geçecek) başka da bir şey yok özellikle soğutma bloğunun üzerinde birikmiş olan tozlar canımı çok sıkıyor.
Sanırım İntel'in kendi stok soğutucusunu kullanıyorsunuz :). Onların temizliği aşırı kolay. Aşağıdaki videoda o bloğun çıkartılımı gösteriliyor. O bloğu çıkartıp suda foşur foşur yıkayın. Yalnız bakır kısma elinizi değdirmeyin iz kalır. İz kalırsa da peçeteye biraz limon sıkıp orayı iyice ovalayın. Fanları da ıslak mendille silmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucu, stok soğtucu mu?
Aynen öyle stok soğutucu kullanıyorum.
Sanırım İntel'in kendi stok soğutucusunu kullanıyorsunuz :). Onların temizliği aşırı kolay. Aşağıdaki videoda o bloğun çıkartılımı gösteriliyor. O bloğu çıkartıp suda foşur foşur yıkayın. Yalnız bakır kısma elinizi değdirmeyin iz kalır. İz kalırsa da peçeteye biraz limon sıkıp orayı iyice ovalayın. Fanları da ıslak mendille silmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlgin için teşekkür ederim sana. Videoyu izleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı