Kasa Kablolama

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 1 hafta önce yeni kasa topladım aldığım firma kablolamaya hiç dikkat etmemiş her yerden kablo çıkıyor. Ben kasayı tamamen söküp anakarta giden kabloları kablo kanallarına sokup görüntüyü daha iyi hale getirmek istiyorum, daha önce hiç yapmadım ana karttan kablo çıkartım düzeltip yerine geri taksam bir sıkıntı olur mu diye soracaktım. Kasa modeli Aerocool Cruisestar Advance, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübeli olmadığınız için bir kabloyu söktükten sonra arkadan dolaştırip düzenleyin ve yerine takın. Böyle yaparsanız sıkıntı olmayacaktır.
Başka bir seçenek ise kasanın kablolarının hepsi görünecek şekilde resmini çekin. Sonra o resme bakarak takarsınız. Şimdi ki haliyle son halini de koymayı unutmayınız.
Ayrıca hayırlı olsun. Güle güle kullanınız. :)

Eskişehirden bi Damla bilgisayar garanti açısından buradan aldım birşey olursa yüz yüze muhattap bulabilmek için.

Tecrübeli olmadığınız için bir kabloyu söktükten sonra arkadan dolaştırip düzenleyin ve yerine takın. Böyle yaparsanız sıkıntı olmayacaktır.
Başka bir seçenek ise kasanın kablolarının hepsi görünecek şekilde resmini çekin. Sonra o resme bakarak takarsınız. Şimdi ki haliyle son halini de koymayı unutmayınız.
Ayrıca hayırlı olsun. Güle güle kullanınız. :)
Çok sağolun ilk dediğiniz gibi yapacağım zaten bir kablo cıkartıp düzeltip yerine takıcam daha önce yapmadığım için bi sıkıntı olurmu diye sorayım dedim zaten para ucu ucuna yetti birşey olursa parcada alamam :D

Kabloları sökmeden önce prizden PSU'ya gelen kabloyu çek daha sonra kasanın öndeki power tuşuna bir kaç sefer bas bu şekilde kasa içerisinde kalan statik elektriği tamamen boşaltmış olacaksın. Daha sonra 24pin ana güç, PCI-e ve CPU kablosunu kasa arkasından gönderip yerlerine taksan yeterlidir.

Kabloları sökmeden önce prizden PSU'ya gelen kabloyu çek daha sonra kasanın öndeki power tuşuna bir kaç sefer bas bu şekilde kasa içerisinde kalan statik elektriği tamamen boşaltmış olacaksın. Daha sonra 24pin ana güç, PCI-e ve CPU kablosunu kasa arkasından gönderip yerlerine taksan yeterlidir.
Yarın yapmayı düşünüyorum sıkıntısız hallederim umarım (n)

Kablo kelepçeleriniz var mı ? İnternetten bir kaç video izleyerek nasıl kablo yönetimini daha rahat yapabileceğini anlayabilirsin.

Kablolama desteği olabilir ancak kabloları bağlamazsanız o kablolar aralardan sarkar, fanlara temas edebilir, kötü bir görüntü oluşturabilir, kasa kapağının kapanmamasına sebep olabilir. Nalburlardan şu şekilde kelepçe alarak işinizi görebilirsiniz.
236889545_tn30_0.jpg

Kablolama desteği olabilir ancak kabloları bağlamazsanız o kablolar aralardan sarkar, fanlara temas edebilir, kötü bir görüntü oluşturabilir, kasa kapağının kapanmamasına sebep olabilir. Nalburlardan şu şekilde kelepçe alarak işinizi görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 199198
Bunlardan bulurum sıkıntı yok, korktuğum şey söküp takmada problem olur mu? Belli bir sıralama varmı kafama göre söküp düzeltip tekrar taksam bir sıkıntı olmaz galiba ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı