Çözüldü Kasa kabloları montajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SuiCast

Kilopat
Bu kabloları söktüm. Yeni kasam elime ulaşınca takacağım ancak nere takacağımı bilmiyorum. Tüm kabloların nereye takılacağını biliyorum fotoğrafdakiler hariç. Bu güç, reset ve LED kabloları daha önce F panel üzerinde takılıydı. Pinlerin hangisine hangi kabloyu takacağım?

IMG_20201218_151306.jpg

IMG_20201218_151626.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20201218_151714.jpg
    IMG_20201218_151714.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 56
Çözüm
Zaten belirtilmiş ona göre takacaksınız.

Power SW, Reset SW, HDD , vs. hepsi belirtilmiş ve okunabilir durumda, o şemaya göre yapacaksınız. Resimde ilgili yeri kırmızı içerisinde belirtim.

Ayrıca anakartın kitapçığından da bakabilirsiniz o şemaya.

Sizin takcağınız yerler Fpanel jumper pinlerinin sol alt kısmı HDD LED, sol üst kısmı Speaker, orta alt Power SW, sağ alt Reset SW, sağ üst Power LED

Edit: 2. resim de yükledim ona bakarak yapamamanızın imkanı yok :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben hep unuttuğum için bu video dan yapıyorum şahsen. Umarım yardımcı olur. :)

Power SW, Reset SW, HDD , vs. hepsi belirtilmiş ve okunabilir durumda, o şemaya göre yapacaksınız. Resimde ilgili yeri kırmızı içerisinde belirtim.

Sizin takcağınız yerler Fpanel jumper pinlerinin sol alt kısmı HDD LED, sol üst kısmı Speaker, orta alt Power SW, sağ alt Reset SW, sağ üst Power LED

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Çözüm

Çok teşekkür ederim açıklayıcı bir şekilde anlatmışsınız. Dediğiniz yerdeki şemada gösteriyormuş. Ben fark etmemişim. Kasa yarın gelsin bakıp montajlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı