Çözüldü Kasa LED'leri ve fanları çalışıyor ama monitör kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce oyun oynarken ya da video izlerken PC ekranım kare kare oluyordu. Eve topraklama çekildi, bu sorun düzeldi ama 1 hafta geçmedi yeni bir sorun başladı. Başlıkta da belirttiğim gibi herhangi bir işlem yaparken, oyun, video ya da PC boşta açıkken bile kendi kendine ekran kapanıyor ama işin tuhaf tarafı kasa fanları ve LED'ler çalışmaya devam ediyor. Kendine gelmesi için bir süre beklesem bile düzelmiyor. Tek çare PC'yi komple elektrikten kesip açınca düzeliyor.

Sistem özelliklerimi soracak olan arkadaşlar için.
Ryzen 5 2600X + Arctic Freezer 34E-sports Duo kule soğutucu.
MSI Gaming X RX 480 8 GB 256 Bit ekran kartı.
MSI B450M Mortar Titanium anakart.
G.Skill 8 GB 3000MHz + HyperX 8 GB 3000MHz toplamda 16 GB RAM.
James Donkey 512 GB M.2 SSD.
620W Seasonic 80+ Bronze yarı modüler PSU.

Üzgünüm başlık uzunluğundan dolayı ceza yedim cevap veremedim öncelikle ekran kartı ve PSU arasında kaldım ama PC'den herhangi bir ses gelmiyor ekran no Display Port yazısı kalıyor ekranda sanki PC'yi kapamış gibi ama fanlar ve LED'ler yanmaya devam ediyor mouse klavye de ışıklarda yanıyor ve evet soğutucuyu iyice oturttum RAM'lerin yerini değiştirdim.

Bu süreçte ekran kartınız zarar görmüş olabilir mi?

AMD'nin siyah ekran hatası gibi geldi.

Bir süre daha sesler gelmeye devam ediyor mu, fanlar hızlı mı dönüyor? Mouse imleci bir süre daha kalıyor mu?

Ayrıntı verebilir misiniz?

Açılırken fazla ısınıyor mu? Ekran kartı, işlemci ve BIOS sürücüleri güncel mi? Soğutucuyu iyi oturttun mu?

Bana da öyle geldi.

@azizgunay89

Memtest86 ile RAM'lerinizi test edin. Fakat bayağı uzun sürebilir, mesela saatlerce. 1-2 saat sonra bayağı bir hata verirse fotoğrafını çekip atarsınız.

Bundan önce Technopat'ın DDU rehberinden yararlanarak ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel WHQL sürücüyü kurun (20.4.2)

@azizgunay89

Memtest86 ile RAM'lerinizi test edin. Fakat bayağı uzun sürebilir, mesela saatlerce. 1-2 saat sonra bayağı bir hata verirse fotoğrafını çekip atarsınız.

Bundan önce Technopat'ın DDU rehberinden yararlanarak ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel WHQL sürücüyü kurun (20.4.2)

Bunuda deneyeceğim akşam eve gidince peki başka aklınıza gelebilecek fikirler var mı genel olarak hepsini deneyeyim eve geçince.

Yeni konular

Geri
Yukarı