Çözüldü Kasa LED'leri ve fanları çalışıyor ama monitör kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce oyun oynarken ya da video izlerken PC ekranım kare kare oluyordu. Eve topraklama çekildi, bu sorun düzeldi ama 1 hafta geçmedi yeni bir sorun başladı. Başlıkta da belirttiğim gibi herhangi bir işlem yaparken, oyun, video ya da PC boşta açıkken bile kendi kendine ekran kapanıyor ama işin tuhaf tarafı kasa fanları ve LED'ler çalışmaya devam ediyor. Kendine gelmesi için bir süre beklesem bile düzelmiyor. Tek çare PC'yi komple elektrikten kesip açınca düzeliyor.

Sistem özelliklerimi soracak olan arkadaşlar için.
Ryzen 5 2600X + Arctic Freezer 34E-sports Duo kule soğutucu.
MSI Gaming X RX 480 8 GB 256 Bit ekran kartı.
MSI B450M Mortar Titanium anakart.
G.Skill 8 GB 3000MHz + HyperX 8 GB 3000MHz toplamda 16 GB RAM.
James Donkey 512 GB M.2 SSD.
620W Seasonic 80+ Bronze yarı modüler PSU.

Aynı sorun bende de var yaklaşık 5 aydır tüm forumları gezdim ama çözümü yok bu illetin. Sebebini de bilmediğimiz için kafa yememek işten değil.

Ben sorunun ekran kartı olduğunu düşünüyorum, onboard varsa ekran kartını çıkarıp deneyin çünkü , bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım ama ben sonra PC'yi açtığım'da sürekli WattMan hatası nedeniyle ayarlarınız sıfırlandı falan falan diyordu.

Ben sorunun ekran kartı olduğunu düşünüyorum, onboard varsa ekran kartını çıkarıp deneyin çünkü, bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım ama ben sonra PC'yi açtığım'da sürekli WattMan hatası nedeniyle ayarlarınız sıfırlandı falan falan diyordu.

Onboard yok ne yazık ki işlemci desteği olmadığı için artık yeni nesil anakartlarda onboard olmuyormuş ne saçma bir iş anlamadım aylardır çözemiyorum birisi PSU diyor birisi GPU diyor ama ikisi de dünya para risk edemiyorum birini alsam diğerinde çıksa sorun param yok daha almaya.

Onboard yok ne yazık ki işlemci desteği olmadığı için artık yeni nesil anakartlarda onboard olmuyormuş ne saçma bir iş anlamadım aylardır çözemiyorum birisi PSU diyor birisi GPU diyor ama ikisi de dünya para risk edemiyorum birini alsam diğerinde çıksa sorun param yok daha almaya.

PSU al dene ondan değilse iade edersin.

Sorun çözüldümü kardeşim?

Geri
Yukarı