Çözüldü Kasa nasıl temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

381258

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şükür sorunumun çözümünü buldum, kasam çok tozlu. Bugün birden ekran gitti ve kasa birden çok yorulmaya başladı, sanırım tozlar engel oluyor kasadaki parçaların çalışmasına. Asıl soru şu, kasayı nasıl temizlemem gerek? Normal peçete ile mi temizlemem lazım?

Çözüm
Arkadaşlar şükür sorunumun çözümünü buldum, kasam çok tozlu. Bugün birden ekran gitti ve kasa birden çok yorulmaya başladı, sanırım tozlar engel oluyor kasadaki parçaların çalışmasına. Asıl soru şu, kasayı nasıl temizlemem gerek? Normal peçete ile mi temizlemem lazım?

Kasa yan ve ön kapaklarını açın fön makinesi soğuk modda hava tutun fanların temizlendiğinden emin olduktan sonra işlemci termal macunu değiştirin eğer gerekli ise ekran kartının macunları da değiştirilebilir.
Öyle yapacağım, teşekkürler arkadaşlar. Zaten bilgisayar iki aylık performansı etkilemeye başladı sanırım :D. Termal macun nedir nasıl yenilenir hiç bilmediğimden yapmayacağım zaten daha iki aylık. Eki Görüntüle 861794
Hocam, 2 aylık olmasına karşılık çok fazla tozlanmamış mı? Kasanız heralde toz filtresi bulunmayan bir mesh kasa galiba doğru mudur?

İnşallah tozdandır bu sorun, bir geçsin de kasayı da değiştireceğim.
Benim kasamın hava akışında sorun yok lakin PSU bomba. Ya ekran kartımı değiştireceğim ya da PSU. Hangisini değiştireceğim konusunda kararsızım ama PSU içimi yiyiyor. Biraz daha ekran kartına katlanacağım, PSU daha önemli.

Benim kasamın hava akışında sorun yok lakin PSU bomba. Ya ekran kartımı değiştireceğim ya da PSU. Hangisini değiştireceğim konusunda kararsızım ama PSU içimi yiyiyor. Biraz daha ekran kartına katlanacağım, PSU daha önemli.

Daha yeni bilgisayar toplamıştım birde, başıma gelmeyen kalmadı :(. İnşallah şu sosyale kasa tavsiyesi konusunu da açabilirim :D.

Son düzenleme:
Masa altında, o yüzden daha da toz topluyor. Masamda yer yok maalesef.

Bu şekilde kullanım tüm bileşenlerin ömrünü kısaltır maalesef eğer masaüstünde veya yerden yüksek herhangi bir alanda kasa konumlandırma şansınız varsa en yakın zamanda yapmanızı öneririm bu arada masa altında kullanıldığı sürece tüm kasalarda (tüm markalarda) erken tozlanma ve filtre tıkanması yaşanır.

Bu şekilde kullanım tüm bileşenlerin ömrünü kısaltır maalesef eğer masaüstünde veya yerden yüksek herhangi bir alanda kasa konumlandırma şansınız varsa en yakın zamanda yapmanızı öneririm bu arada masa altında kullanıldığı sürece tüm kasalarda (tüm markalarda) erken tozlanma ve filtre tıkanması yaşanır.

Kasam ile alakalı mı peki? Yani bu tozlanmanın sebebi bu model ile alakalı değilse kasamı en yakın zamanda inşallah masanın üzerine koyacağım.

Geri
Yukarı