Kasa nasıl temizlenir?

denodeno146

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, dün YouTube'dan video izlerken bilgisayar aniden kapandı ve açılmadı bir daha. O sırada şarjı çekiyordum sanırım fişten çıktı. Ama bilgisayar daha önce de elektrik gidince kapanmıştı ve daha sonra açılmıştı. Bilgisayarı 7 aydır temizlemiyorum, o yüzden olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı nasıl dikkatlice inceleyebilirim ve temizlerim?

Merhaba, dün YouTube'dan video izlerken bilgisayar aniden kapandı ve açılmadı bir daha. O sırada şarjı çekiyordum sanırım fişten çıktı. Ama bilgisayar daha önce de elektrik gidince kapanmıştı ve daha sonra açılmıştı. Bilgisayarı 7 aydır temizlemiyorum, o yüzden olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı nasıl dikkatlice inceleyebilirim ve temizlerim?

Ben çok tozlu yerlere kurutma makinesi tutuyorum kalan yerlerede kağıt peçeteyi hafif nemlendirip siliyorum deneyebilirsin.

Bir yandan telefondan bu video'yu izlerken diğer yandan temizleyebilirsiniz. Güzel detaylıca anlatıyor.

Eğer bilgisayar masaüstü ise;

Toz temizleyici makinelar var (saç kurutma makinesi gibi) onlarla iç dış güzelce tozunu al sonra parçaları tek tek çıkart ( statik elektrikten korunmak için demir kapı koluna veya kalorifer peteğine dokunabilirsin) parçalara da hava üflet işlemcinin macunu falan da yenile hazır her şeyi çıkartmışken :D

Laptop ise;
Alttaki vidaları çıkart karşına karman çorman bir alan çıkacak eğer pil içerde ise bağlantısını söktükten sonra ilk önce hava üfleyip tozunu al sokra mikrofiber bezle veya çok ıslak olmayan mendille kabaca tozlarını al macunları yenile PC fişek olacak.

Arkadaşlar bilgisayar çalıştı ancak resimdeki fan bilgisayar çalışırken çok yavaş dönüyor hatta duruyor sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 13
Fanı söküp taktınız mı bir müdahaleniz oldu mu fiziksel olarak?

Hayır, sadece kurutma makinesi ile kuruturken döndü ve şu fırça ile temizlerken temas oldu. Onun dışında hiçbir temas yok

Sorunu anladım, fanı biraz ittim boşluk var arada hafif çıkmış, nasıl sabitlerim yerine?

Arada şu kadarlık bir fark var

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    260,3 KB · Görüntüleme: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 4
  • image.jpg
    image.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme: