Kasa ön kapağı açık kullanılır mı?

ranger1515

Decapat
Merhaba benim kasam Xigmatek mid Tower EN9535 kasanın ön kapağı kapalıyken işlemci yük altında 80 85 dereceyi görüyor ama ön kapağı açınca 73'lere kadar indi derece. Bu genelde yaz aylarında oluyor kış aylarında sıcaklıkta sıkıntı yaşamıyorum yaz aylarında ön kapağı açık kullansam sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim kasam Xigmatek mid Tower EN9535 kasanın ön kapağı kapalıyken işlemci yük altında 80 85 dereceyi görüyor ama ön kapağı açınca 73'lere kadar indi derece. Bu genelde yaz aylarında oluyor kış aylarında sıcaklıkta sıkıntı yaşamıyorum yaz aylarında ön kapağı açık kullansam sıkıntı olur mu?
Ben denediğimde kasa çok fazla tozlandı. Filtreyle kullanırsanız sıkıntı olmaz.

Kasanın üstünde var ama önünde yok toz filtresi alabilir miyim kasama uygun satılıyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20220811_162729.jpg
    IMG_20220811_162729.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 47

Ekran kartına overclock yaptığım için yaklaşık 1 haftadır ön kapak açık kullanıyorum. Ön kapağı açmadan önce bütün sistemi komple temizledim, şu an gözle görülür bir tozlanma yok. 1 ay kadar sonra olacaktır muhtemelen. 1-2 ayda bir temizlemek gerekir diye düşünüyorum, bunu göz önüne alıp ona göre kapağı açın veya kapatın. Bir de kasanın önünde sürekli küçük sinek ölüleri görüyorum. Camım hep açık, dolayısıyla içeriye küçük küçük sinekler giriyor, kasanın fanlarına çarpıp ölüyorlar. Bir yandan da iyi oluyor :D.

Ben 3 yıldır her tarafı açık şekilde kullanıyorum. Herhangi sorun olmaz. Yılda bir yerine 6 ayda bir tozları temizlersin. Değişen bu olur.

Buraya uygun toz filtresi bulabilir miyim?

O zaman yazın açayım kışın da içini temizleyim kapatayım bu şekilde uzun vadede sıkıntı olmaz değil mi?

Tamam teşekkür ederim herkese 6 ayda bir temizler kullanırım o zaman iyi günler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220811_162729.jpg
    IMG_20220811_162729.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Buraya uygun toz filtresi bulabilir miyim?

O zaman yazın açayım kışın da içini temizleyim kapatayım bu şekilde uzun vadede sıkıntı olmaz değil mi?

Hocam kasanızın önü bayağı tozlu. Tahmin ediyorum ki içi de öyledir. Eğer içi de bu şekildeyse ön kapağı açmak yerine kasanın içini temizleyin.

Geri
Yukarı