Kasa Kapağı Açık Kullanılır mı?

Aşırı toz tutmaz hocam evimizin içi sonuçta :)

Tutuyor fark etmiyorsun. Türkiye'nin havasndan mıdır nedir halılar dahil evi sıfır temizletiyorsun, camları açmıyorsun geliyor toz bir şekilde.

Onun ben denemesini yapmıştım aslında. Konu sahibi arkadaşın da dediği gibi kasa kapağı kapalı iken sistem 5-10 derece fazla ısınıyor kapağı açınca buz gibi oluyordu sistem. Tabii çabuk tozlanıyor ama ısı konusun da çok iyi oluyordu. Yalnız şöyle de bir şey var. Zalman Z11 Plus kasa kullanıyorum. Kasa içi temizliği hiç aksatmam. Kasanın iskeletini bile söker banyo da yıkarım sıfır gibi olur o derece temizlik yaparım. Donanımları nasıl temizlediğimi siz düşünün. Zalman'ın stc7 termal macununu kullanırım her zaman en iyi değerleri o veriyor çünkü. Kasa içi kablolama da çok iyi hep klips ile kenarlara tuttururum kasanın içi boş gibi durur resmen ama yine de kapak kapalı iken bir tık fazla ısınıyor. Fanlarım hep son devir de çalışır. Buna rağmen ses olmuyor. Ses olmadığı için de son hızda çalıştırırım. Bunu hala çözemedim. Kasa içi hava sirkulasyonu çok iyi halbuki.

Cibinlik kumaşı gibi havayı geçiren tozlanmayı engelleyen bir tül ile kapağı açtığınız tarafı örtün tamamen çare olmaz ama büyük oranda iş görür.

Biraz temizlik ister benim önde fan girişi yok kasadan ötürü, öyle kullanıyorum , ama temizlik istiyor bol bol, sıcaklık olarak etkisi de oluyor tabiki de.

Kule tipi işlemci soğutucu kullanıyorsanız ve kasanızın hava sirkülasyonu iyi değilse bunu yaşamanız çok doğal. Sıvı soğutmaya geçerek ciddi bir fark elde edebilirsiniz. Ve tabii kasanız müsaitse fan eklemesi yaparak. Bunlara bütçeniz yoksa kasa kapağı açık kullanmak başka bir seçenek. Sık sık fön makinesinin soğuk ayarıyla içindeki tozları almak için hava vursanız yeterli olur.

Fön makinesi yapışmış tozlar için hiç yeterli olmuyor hocam, 4 5 ayda bir detaylı temizlik yapılması lazım bizzat ben de kapağı açık kullanıyorum fanlar çok hızlı tozlanıyor ve soğutucu bloğun tıkanması neredeyse 4 aydan bile az sürüyor.

Benim kasanın kapağı yaklaşık 3 yıldır falan açık. Vuruyorum baba elektrik süpürgesini. Mis gibi tertemiz. Tabi ben temziliği haftalık, çok üşenirsem 2 haftalık yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı