Kasa, PSU ve RAM tavsiyesi

Sardinha

Hectopat
Merhaba arkadaşlar kendi sisteminin xiamantek kasa xiamantek 600W PSU anakart ASUS B660PLUS işlemci 12400F ekran kartım 3070. ileriye dönük hava akışı iyi olan soğutma yönünden iyi olan boş bir kasa. Yine ileriye dönük 750W mı 1000W mı almalıyım bilmiyorum PSU ve son olarak da 16x2 adet RAM almak istiyorum. Bütçe olarak soracaksınız tabii ki gidip en pahalısını almak değil bu kadar para verene kadar bunları alabilirsin ve pişman olmazsın dediğiniz ürünleri söylerseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar kendi sisteminin xiamantek kasa xiamantek 600W PSU anakart ASUS B660PLUS işlemci 12400F ekran kartım 3070. ileriye dönük hava akışı iyi olan soğutma yönünden iyi olan boş bir kasa. Yine ileriye dönük 750W mı 1000W mı almalıyım bilmiyorum PSU ve son olarak da 16x2 adet RAM almak istiyorum. Bütçe olarak soracaksınız tabii ki gidip en pahalısını almak değil bu kadar para verene kadar bunları alabilirsin ve pişman olmazsın dediğiniz ürünleri söylerseniz sevinirim.

Bütçe belirtir misiniz?

1000W PSU 3090 & 4090 takmayacağın sürece gereksiz. Ki bu senaryoda da gereksiz. Kaliteli bir 850W şu anlık her sisteme yeterli olacaktır. RAM konusunda; RGB ister misiniz istemez misiniz bilemem ama.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...-cl18-kf436c18bbak2-32-fiyati,1362593456.html bu RAM kiti iyidir.

Kasa olarak https://www.akakce.com/bilgisayar-k...fanli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,553744565.html bu kasayı çok beğeniyorum açıkçası.

PSU olarak ise Amazon.com.tr bu PSU iyidir.

Tam bir bütçe belirtmediğinizden dolayı önerilerimi pek beğenmeyebilirsiniz. Beğenmedim atacak olursa da neden beğenmediğini de yazarsa sevinirim. Bana kalırsa, yaptığım öneriler gayet iyi ve yeterli.

Bütçe belirtir misiniz?
Hocam net bütçe belirtemiyorum ama örnek bir kasa vardır 3000 TL dir buna bu kadar değmez 2300 e bunu al dersin o yüzden ürünler mesala 2 ram 3200 TL dir o ramlere o fiyata alacağına şu daha iyidir ve fiyatı 2400 TL dir gibi. Daha iyi olur benim için yada öyle 3 kuruşa 5 köfte olmaz derseniz de tavsiyelerinizi beklerim.

Valla paran yetiyorsa al sağlam bir 850 ya da 1000 watt bak keyfine.
Anladım ancak tavsiyeniz varmıdır

Yeni konular

Geri
Yukarı