Kasa soğutma şekli nasıl olmalı?

Berkanemir

Centipat
Arkadaşlar bende Rampage RMC 2019 Joyance kasa var.
Kasanın önünde 3 fan var içeri hava üflüyor ve arkasında 1 tane egzoz fanı var gayet iyi hızlı çalışıyor fakat ben üstüne de 2 tane almak istiyorum ve bunların 1 tanesini içeri 1 tanesini dışarı (egzoz fanına yardım amaçlı) yerleştireceğim. Yani toplamda 4 fan içeri üflerken 2'si dışarı üfleyecek. Bu düşüncem hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyim?
Lütfen Rampage kötü marka değiştirin demeyin ben kullanıyorum ve memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz fanın altına, üstüne, yanına ters yönlü fan eklemeyin. Akışı bozarsınız.
Önden ve alttan içeri, arkadan ve üstten dışarı üfleyecek şekilde yerleştirin fanları.

Önden ve alttan içeri, arkadan ve üstten dışarı üfleyecek şekilde yerleştirin fanları.
Arkadaşın dediği gibi olur PSU üstüne fan takılıyorsa oraya içeriye doğru üfleyecek üst kısma ise dışarı atılacak şekilde yapılır.

Sıcaklıklarda sorunun yoksa sırf boş yerleri doldurayım diyerekten hariçten egzoz fan takmak gürültüyü arttırmana sebep olacaktır. Bence yaza kadar böyle idare et yazın ilave fan al.
Daha iyi soğutsun diye böyle bi karar aldım
Powerin orda yok o halde 3 egzoz 3 normal fan olucak buda bana soğutmak için aldığım kararın tam tersi olucak mış gibi gelicek çünkü içerdeki havayı daha çabuk dışarı atacak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı