Sıvı soğutma kasa önü montajı nasıl olmalı?

Yok hocam o amaçla yazmadım o yorumu, yanlış anlamışsın. Desteği olmasa da ben takabildim, onu demeye çalıştım.
Bu kasayı alırken sıvı soğutmam yoktu, elime para geçti ve 360'lık aldım. Öne takmak istemedim, üste takmak için epey uğraştım ve yapabildim, üstelik kasayı deşmeden :D

Şu an bulunduğu fiyatı hak etmiyor zaten.

Yok hocam o amaçla yazmadım o yorumu, yanlış anlamışsın. Desteği olmasa da ben takabildim, onu demeye çalıştım.
Bu kasayı alırken sıvı soğutmam yoktu, elime para geçti ve 360'lık aldım. Öne takmak istemedim, üste takmak için epey uğraştım ve yapabildim, üstelik kasayı deşmeden :D

Şu an bulunduğu fiyatı hak etmiyor zaten.
Yok üstüme alınmadım, adamlar 120-240, kimi yerde 280 en fazla destekler derken sen 360 takmışsın. Onlara yönelik dedim.☺️
Öyle dolaşırken bu kasayı buldum: Phanteks Eclipse P500A. Asıl buymuş be. Lakin merak ediyorum bunda içten Artic radyatör +fan takılabiliyor mu yukarıya diye. Bildiğin benim gözümde bu iş imkansıza gidiyor gibi ATX anakartla. 🙂
Aslında benim işimi görecek olan almak istediğim kasa buydu: Raijintek PONOS MS. Lakin bunu aldım ama buna hiç montaj yapamadım bu Artic'i. Ağustos-eylül aylarıydı sanırım. O zaman Rajintek'i iade edip biraz daha üzerine koyup Corsair 5000D almıştım. Ondada içten üstte montaj olmayın bir an deliriyordumda son anda üstte fanları takabileceğimi görünce sakinleşmiştim. :)) Dediğim gibi Big tower kasa veya Mini Atx anakart+mid tower kasa dışındaki kasalar sorun yaşatıyor bu Articte sanırım.

Birileri fena taş taş geçmiş ama neyse.
Lian Li Lancool II Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası
LIAN LI LANCOOL II MESH C RGB BLACK Tempered Glass ATX Case - Black Color ,Type C Included- LANCOOL II MESH C RGB-X - Newegg.com

Valla nasıl yapıyorlar bende çözemedim, 5000D üstte içeriden push olarak takılmasının imkanı yok, defalarca denedim. Kaldıki 4000D nasıl yapmışlar hayret. Var mı örneği? Tabi ATX anakartta olacak. 😄
Sorun aynen yukarıda yazdığım gibi oluyor hocam, ek diyebileceğim bir şey yok malesef. Fotodaki gibi montaj ön kısımdan oluyor onda sorun yok. Lakin bizim istediğimiz ideal montaj yani fanlar radyatörün solunda değil sağında durup dışarıdan havayı çekip radyatöre pushlayacak. O şekilde denediğimde fanları yukarıdan montajlamaya çalıştığımda alttaki fanın 2 noktası vidalanmıyor. Alttan itibaren montajlayayım dediğimde ise hortum hem ekran kartına denk geliyor hem hdd kutusuna dayanıyor. Tüm gün bunu denedim olmadı yine üstten montajlayarak günü boşa harcadım.😅
Artic serisi 4x4 gibidir, sağlam kaslı güçlüdür. Lakin çok yakar, büyüük bir kasa ister. Onu anladım.:) Biz 4x4 alıp şehirde dolaşmaya çalışıyoruz, yakıt yetirmeye çalışıyoruz valla.
5000D Büyük kasa aslında nasıl takılmıyor anlamadım vallahi.😃 Bu arada 2 delik denk gelmiyor dedin ya, diğer 6 tanesi radyatörü tutmak için yeterli olur takmasan da olur.

Bende daha önce 4000D olduğu için 360mm sipariş vermeden araştırmıştım takılmış örneğine rastladım hocam. Arkadaş bir şekilde olurunu bulmuş, 360mm olanını takmış. Eminim zor olmuştur.

1503487803_JxgLA-bK.jpglarge.jpg.b435b8f322e619da179c7e9d25fa71c4.jpg

249431661_4TuKZDen.jpglarge.thumb.jpg.c8999a069fc070eee99a3c1e164a9591.jpg

5000D Büyük kasa aslında nasıl takılmıyor anlamadım vallahi.😃 Bu arada 2 delik denk gelmiyor dedin ya, diğer 6 tanesi radyatörü tutmak için yeterli olur takmasan da olur.

Bende daha önce 4000D olduğu için 360mm sipariş vermeden araştırmıştım takılmış örneğine rastladım hocam. Arkadaş bir şekilde olurunu bulmuş, 360mm olanını takmış. Eminim zor olmuştur.

Eki Görüntüle 1324530
Eki Görüntüle 1324535
Baya uğraştım buna, vidalanacak yer özel olarak halkı gibi çıkanbir demir içeriyor. Onu çıkarıp dışarıda soğutucuyu takıyorum bu sefer yerine tekrar takmak istediğimde takılmıyor. O demiri çıkarmadan radyatör, fan, demirdeki deliği denk getirmek ve görmeden bunu yapmak tam bir işkence. :D Diğer yandan radyatörden gelen hortum yukarıdan böyle gelmesi kullanışlı değil, diyorlar. Radyatörün ömrü daha çabuk azalırmış ve sesli çalışırmış. Hortumu aşağıya gelecek şekilde takınca bu sefer önceki dediğim sorun oluyor, hortum ekran kartına, hdd kutusuna dayanıyor dayanıyor. En son dedim lanet olsun 5 derece fazla olsun yukarıda kalsın, diye. 😂
Ek bilgi, boşa düşen alttaki fanın 2 deliği. Yani fanlardan birisini 2 vida tutacak o durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı