Sıvı soğutma kasa önü montajı nasıl olmalı?

İki türlü de olur.:) Yeter ki radyatör pompa seviyesinin altında olmasın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Borunun yönü resimdeki gibi olmalı.

1646566863517.png

Hangi kasa bu arkadaş 5000D deniyorum bir türlü bu şekilde montaj olmuyor. :)
Lian Li Lancool II Mesh.
Hortumun ucu yukarıda olsa ne olur?
Pompa sesli çalışır ve sıvı soğutma sağlığı için boruların yukarıda olması sakıncalı bir durum. Pompa eğer radyatörden aşağıdaysa kabul edilebilir bi' nebze.

Lian Li Lancool II Mesh.

Pompa sesli çalışır ve sıvı soğutma sağlığı için boruların yukarıda olması sakıncalı bir durum. Pompa eğer radyatörden aşağıdaysa kabul edilebilir bi' nebze.
Corsair 5000D ile ön panele denedim ama verim alamadım. Push pozisyonda takmaya çalıştığımda radyatörü pompanın hizasından altına düşürmemeyi denediğimde fanların alttaki olanın vidaları denk gelmiyor. Denk gelecek şekilde biraz daha aşağı taktığımda ise hortum çok sıkışıyor, ekran kartına baskı yapıyor. Sadece 2 seçenek hakkımız oluyor Artic 280mm ile Corsair 5000D ikilisinde.
1. Radyatör içeride tavanda, fanlar kasanın tepesindeki yuvadan montaj. Pull olarak çalışıyor, şuanda öyle kullanıyorum. Fanı içeri almaya çalıştığımda Cpu güç kablosuna ve Mosfetlere takılıyor.
2.Önden montajda sadece fanlar ve radyatör içeride iken yine pull pozisyonunda çalışıyor. Anlamadım ne cins iştir bu valla. Hadi 280liği geçtim, o 360-420lik Articleri kim hangi kasaya takabilecek merak ediyorum. :)
Lian Li Lancool 2 baktımda, yok bana göre değilmiş. Üstte 360 mmlik soğutucu desteği olmadıktan sonra önemli değil.
@balikeat
Ya bu şekilde üstte sadece pull olarak kullanacağım ya da 2cm eninde 140mmlik fanlardan bakacağım ki hem bulması zor hem fiyatı fazla olacak. Ya da kasa ve soğutucuyu elden çıkarıp farklı bir kombinasyona gideceğim.

Corsair 5000D ile ön panele denedim ama verim alamadım. Push pozisyonda takmaya çalıştığımda radyatörü pompanın hizasından altına düşürmemeyi denediğimde fanların alttaki olanın vidaları denk gelmiyor. Denk gelecek şekilde biraz daha aşağı taktığımda ise hortum çok sıkışıyor, ekran kartına baskı yapıyor. Sadece 2 seçenek hakkımız oluyor Artic 280mm ile Corsair 5000D ikilisinde.
1. Radyatör içeride tavanda, fanlar kasanın tepesindeki yuvadan montaj. Pull olarak çalışıyor, şuanda öyle kullanıyorum. Fanı içeri almaya çalıştığımda Cpu güç kablosuna ve Mosfetlere takılıyor.
2.Önden montajda sadece fanlar ve radyatör içeride iken yine pull pozisyonunda çalışıyor. Anlamadım ne cins iştir bu valla. Hadi 280liği geçtim, o 360-420lik Articleri kim hangi kasaya takabilecek merak ediyorum. :)
Lian Li Lancool 2 baktımda, yok bana göre değilmiş. Üstte 360 mmlik soğutucu desteği olmadıktan sonra önemli değil.
@balikeat
Ya bu şekilde üstte sadece pull olarak kullanacağım ya da 2cm eninde 140mmlik fanlardan bakacağım ki hem bulması zor hem fiyatı fazla olacak. Ya da kasa ve soğutucuyu elden çıkarıp farklı bir kombinasyona gideceğim.
Hocam Arctic'in 360mm olanını Corsair 4000D'ye takıyorlar, 5000D'ye 280mm olanın takılması lazım.
Fotoğraftaki gibi mi yoksa tam tersi şekilde mi takmaya çalışıyorsun?
P1070765.jpg

Biraz kafa çalıştırınca neden olmasın :D

Eki Görüntüle 1324495
Birileri fena taş taş geçmiş ama neyse.
Lian Li Lancool II Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası
LIAN LI LANCOOL II MESH C RGB BLACK Tempered Glass ATX Case - Black Color ,Type C Included- LANCOOL II MESH C RGB-X - Newegg.com

Hocam Arctic'in 360mm olanını Corsair 4000D'ye takıyorlar, 5000D'ye 280mm olanın takılması lazım.
Fotoğraftaki gibi mi yoksa tam tersi şekilde mi takmaya çalışıyorsun?
Eki Görüntüle 1324518
Valla nasıl yapıyorlar bende çözemedim, 5000D üstte içeriden push olarak takılmasının imkanı yok, defalarca denedim. Kaldıki 4000D nasıl yapmışlar hayret. Var mı örneği? Tabi ATX anakartta olacak. 😄
Sorun aynen yukarıda yazdığım gibi oluyor hocam, ek diyebileceğim bir şey yok malesef. Fotodaki gibi montaj ön kısımdan oluyor onda sorun yok. Lakin bizim istediğimiz ideal montaj yani fanlar radyatörün solunda değil sağında durup dışarıdan havayı çekip radyatöre pushlayacak. O şekilde denediğimde fanları yukarıdan montajlamaya çalıştığımda alttaki fanın 2 noktası vidalanmıyor. Alttan itibaren montajlayayım dediğimde ise hortum hem ekran kartına denk geliyor hem hdd kutusuna dayanıyor. Tüm gün bunu denedim olmadı yine üstten montajlayarak günü boşa harcadım.😅
Artic serisi 4x4 gibidir, sağlam kaslı güçlüdür. Lakin çok yakar, büyüük bir kasa ister. Onu anladım.:) Biz 4x4 alıp şehirde dolaşmaya çalışıyoruz, yakıt yetirmeye çalışıyoruz valla.

Yeni konular

Geri
Yukarı